Jak uniknąć kryzysu w związku cz.I?

Nigdy nie ma tak, że jest wszystko tak, jak w bajce o królewnie i księciu. Na co dzień jesteśmy w związkach partnerskich lub małżeńskich i nie raz bywają ciężkie dni. Dla naszych najbliższych czasami okazujemy się nieuprzejmi i aroganccy. Dlaczego, ponieważ w związku następuje kryzys i zaczynamy pokazywać swoje słabe strony, niekoniecznie przyjemne dla związku. Właśnie w momencie, gdy oczekujemy wsparcia od drugiej ze strony za nasze niedociągnięcia, zwykle jesteśmy rozczarowani postawą partnera. Kryzys w związku to całkiem naturalna rzecz i trzeba z tym uporać się szybko.

1

Jeżeli w związku zaczyna się coś psuć, to nie można tego bagatelizować. Należy zastanowić się, co dotychczas funkcjonowało i dlaczego tak się stało, że pojawił się kryzys w związku. Wyeliminowanie przyczyny jest już pierwszym krokiem do tego, aby uleczyć relacje.


2

Oczywiście wszystko zależy od tego, jak wielki jest kaliber problemu, czy ten kryzys dopiero się rozpoczął, czy już trwa jakiś czas. Dobre rozpoznanie problemu pozwoli na wzmocnienie związku i walkę o Was, natomiast, jeśli nie potrafimy uporać się z dylematem, czeka nas porażka, a nawet rozstanie.


3

Badania wskazują, że do konfliktów między partnerami dochodzi najczęściej na tle uzależnienia alkoholowego, braku pieniędzy i ingerencja teściowych.


4

Jeżeli odnosimy wrażenie, że w Wasz związek wkradł się kryzys to, musimy niezwłocznie zacząć działać, a nie siedzieć i narzekać. Złość w nas narasta z każdym dniem i to tylko potęguje nieporozumienie między Wami. Z dwóch stron musi wyjść chęć szukania porozumienia, by nie dopuszczać do tak zwanych w psychologii „cichych dni”. Wówczas, nawet drobiazgi mogą mocno utrudnić drogę do zaniechania kryzysu w Waszym związku.


5

Drugim takim wybiegiem, gdy źle dzieje się w związku jest ucieczka od problemu. Powrót z pracy o coraz późniejszej godzinie. To nie jest żadne rozwiązanie, bo któraś ze stron po prostu tego napięcia nie wytrzyma. Musicie porozmawiać o tym, co Was szczególnie boli, a nie lekceważyć siebie nawzajem. Musimy nauczyć się rozmawiać ze swoimi partnerami o tym, że potrzebna jest ich pomoc.


6
http://www.flickr.com/photos/claudiogennari/3186966529/sizes/m/in/photostream/ http://www.flickr.com/photos/claudiogennari/3186966529/sizes/m/in/photostream/

Nie ograniczajmy się tylko to wyznaczenia i podziału grafika, ale spróbujmy porozmawiać o swoich emocjach, opiniach i przeżyciach. Brak wyrażania uczuć w związku bardzo go ochładza i z czasem powoduje, że nieunikniony jest kryzys. Milczenie jest złotem, tak mówią, ale nie w tym przypadku, ponieważ zaczyna się wytwarzać dystans, który nie jest sprzymierzeńcem dla partnerów. Nie dopuszczajcie do tego, że nic nie będzie mieli obydwoje do powiedzenia. Pustka emocjonalna i brak dialogu jest wyrokiem dla związku.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.06.2012

Komentarze

Trzeba mówić sobie o wszystkim i wyrażać swoje uczucia, emocje po prostu zbliżać sie do siebie a nie oddalać.

Ostatnio zmieniony: 2013-04-11 22:30:46

Takie informacje też są ważne, by pielęgnować związek.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 16:07:06

świetne

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:52:30

super

Ostatnio zmieniony: 2013-01-23 14:46:57