Jak rozpoznać zdradę w małżeństwie?

Temat zdrady jest bardzo przykrą sprawą. Wiele kobiet, jak i również mężczyzn, niestety miało z tym do czynienia. Zwykle wiąże się to ze łzami, utratą zaufania i ogromnym cierpieniem osoby zdradzonej... Rozpoznanie zdrady nie jest łatwe, jednakże możemy rozpoznać pewne symptomy, które będą wskazywały na nieuczciwe zachowanie partnera.

1

Obserwuj

Każdy z nas najlepiej zna swojego małżonka i doskonale wie do czego ta osoba jest zdolna. Warto obserwować zachowanie, ponieważ łatwo jest wówczas zauważyć zmianę. Oczywiście nie każda zmiana musi być wywołana zdradą, a nawet bardzo często nie możemy przesadzać z naszymi domysłami, ale jeżeli zauważymy zmianę w zachowaniu partnera, warto się takiej sytuacji przyjrzeć bliżej. Warto zwrócić uwagę, np. na zabieranie telefonu ze sobą nawet do łazienki, jeżeli parter tego wcześniej nie robił, wyciszanie telefonu, nagłe blokowanie kodami telefonu, poddenerwowanie, kiedy chcemy wziąć do ręki telefon partnera, nagłe zmiany w częstotliwości higieny, zmianę ubierania się, dłuższe przesiadywanie w pracy bądź nagłe braki zasięgu w telefonie.


2

Intuicja...

Zwłaszcza kobiety mają coś takiego jak "intuicja". Wbrew pozorom często jest ona wywołana po prostu znajomością drugiego człowieka i umiejętnością zauważenia zachodzących zmian. Jednakże czasami po prostu czujemy, że coś się dzieje i nie do końca możemy zinterpretować skąd to się wzięło. Wbrew pozorom często intuicja nas niestety nie zawodzi... Warto jednak przyjrzeć się temu bliżej czy to na pewno "intuicja", a nie tylko obawa i wyimaginowane podejrzenia, ponieważ możemy wpaść sami w pułapkę naszych podejrzeń.


3

Zaufanie

Zaufanie odgrywa również ogromną rolę. Jest ono bardzo ważne w związku, nie tylko małżeńskim. Ale warto czasami spojrzeć "trzeźwo" czy tylko ufamy komuś, czy już jesteśmy zaślepieni i sobie coś wmawiamy, aby nie paść ofiarą wykorzystania naszej naiwności. Warto rozsądnie podchodzić do każdej wypowiedzi naszego partnera czy jego zachowania, mieć otwarte oczy i umysł oraz umieć rozpoznać co jest prawdą, a co kłamstwem.


4

Co może być symptomem zdrady?

Poważnymi sygnałami świadczącymi o zdradzie są wszelkie niewytłumaczalne wyjaśnienia, dziwne telefony i sms-y, nagłe spotkania "biznesowe", nagłe nieodbieranie telefonu, wyczuwalny zapach "obcych" perfum, czasami wrogie zachowanie naszego partnera w stosunku do nas, nagłe mylenie imienia, obojętność, brak zauważania zmian w domu, w nas i otoczeniu, brak zainteresowania tym co się dzieje w małżeństwie, nagła i długotrwała oziębłość seksualna oraz emocjonalna, brak jasnych i klarownych wyjaśnień na zadane pytanie, ucieczka od rozmowy, kłamstwa. Oczywiście każda z tych rzeczy może, ale NIE MUSI oznaczać zdrady.. Są to tylko symptomy, którym warto się przyjrzeć.


5

Nie uciekaj przed prawdą

Jeżeli coś się dzieje, jeżeli widzimy coś bezpośredniego, np. pojawiła się bardzo bliska koleżanka/ kolega nie udawajmy sami przed sobą, że to nic takiego, że nic się nie dzieje, że to tylko złudzenia. Warto spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć sobie samemu prawdę, bo później będzie jeszcze bardziej bolało i oprócz cierpienia spowodowanego zdradą będziemy cierpieć i obwiniać siebie, że było się ślepym, że samemu przed sobą się udawało... Czasami warto stanąć na przeciwko problemu, bo może się okazać, że wcale to nie to czego tak się obawialiśmy.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.03.2014

Komentarze