Jak rozpoznać depresję u przyjaciela ?

Depresja jest bardzo niebezpieczna dla człowieka, potrafi go całkowicie wyniszczyć, depresję najlepiej zdusić w zarodku. Dlatego musimy szybko reagować, gdy zauważymy objawy depresji u przyjaciela czy przyjaciółki. Jakie są objawy depresji i co to jest depresja ? Dowiesz się czytając ten artykuł.

1

Wiele osób myśli, że depresja jest chorobą psychiczną. Otóż nic bardziej mylnego. Depresja jest chorobą, która silnie oddziałuje na nasze zdrowie psychiczne, ale rówież w znacznym stopniu na zdrowie fizyczne. Istnieje duży związek między zmianami somatycznymi i psychicznymi. Człowiek zmienia sposób myślenia, zamyka się w sobie, to prowadzi do zmiany trybu życia, a więc też do zmiany naszych zachowań, naszych mechanizmó ruchowych.


2

Pierwszym ważnym symptomem jest zaburzenie snu. Osoba budzi się w nocy wystraszona lub wcale nie zasypia, budzi się wcześniej niż zwykle. Ten objaw jest bardzo ciężko zaobserować, ponieważ mogą go odnotować tylko współlokatorzy.


3

Następnym objawem moze być nagła zmiana temperamentu. Osoba, któa dotychczas była spokojna, opanowana, zmienia się w drażliwą, wybuchową i złośliwą. Osoba, która była znerwicowana, nadpobudliwa jest nagle opanowana, bez energii.


4

Następnym ważnym symptomem jest utrata radości życia. Coś co kiedyś sprawiało przyjemność teraz jest traktowane objoętnie. np. ktoś czerpał radość z pracy, przychodziłzadowolony i pełny życia do miejsca pracy, a na następny dzień jest osępiały, otępiały w pracy, pracuje bo musi.


5

Musimy pamiętać o tym, że człowiek, który ma depresję nie musi odznaczać sie wszystkimi objawami. Wystarczy jedna i wcale nie znaczy to, że nasilenie depresji jest mniejsze.


6

Ważne jest to, abyśmy sami nie próbowali oceniać danej osoby. Poprośmy inną osobę, innego przyjaciela o jego ocenę sytuacji.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • PODCHODZIMY DO OSOBY BARDZO OSTROŻNIE


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.08.2010

Komentarze

cenne wskazówki

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:58:16

Depresja to straszna, choroba zarówno dla osoby cierpiącej jak i dla najbliższego środowiska, osoby chorej.
Bardzo Miło że poruszyłaś ten temat, widać że piszesz własnymi słowami.Pozdrawiam!

Ostatnio zmieniony: 2011-07-03 12:54:37

Świetna porada:) Zapraszam do mnie:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-29 23:38:06