Jak radzić sobie z samotnością?

Samotność to coś, co każdy z nas zna. Chyba każdy z nas doświadczył kiedyś czasu, kiedy po prostu czuł się samotny i przygnębiony lub kiedy rozstał się z długoletnim partnerem. Jak skutecznie radzić sobie z samotnością?

1

Przede wszystkim zacznij, mówiąc kolokwialnie, wychodzić do ludzi. Nie ma oczywiście sensu na siłę odnawiać starych znajomości, ale przecież można poznać wielu nowych ludzi. Wystarczy tylko być otwartym na nowe znajomości, które można zawrzeć w pracy, na uczelni, przez Internet itp.


2

Znajdź sobie zajęcie. Samotność nie jest powodem do bezczynnego umartwiania się w domu. Wykorzystaj czas, kiedy nie jesteś obarczony żadnymi zobowiązaniami, by zapisać się na kurs, który Cię zawsze nęcił, by uczyć się języków obcych, uprawiać sport itd.


3

Nie szukaj na siłę partnera. Desperacja tego rodzaju jest naprawdę widoczna, co więcej - raczej zniechęca niż zachwyca. Raczej poświęć się rozwojowi własnej osobowości, swoich zdolności i umiejętności. Tym sposobem, jako osoba z pasją, będziesz mimowolnie przyciągać ludzi.


4

Nie analizuje swej sytuacji, nie użalaj się nad sobą. I co najważniejsze: nie daj wmówić sobie, że jako osoba samotna jesteś w czymś gorsza od ludzi w związkach.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.09.2010

Komentarze

Ciekawe pomysły

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:41:08

Świetna porada:) Zapraszam do mnie:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-29 23:49:45