Jak radośnie witać nowy dzień ?

Jaki poranek taki cały dzień. Jak uchronić się przed "wstaniem lewą nogą" ? Poniżej przedstawiam kilka propozycji by od rana mieć dobry humor i "nastroić się" optymistycznie na cały dzień.

  • budzik, sok pomarańczowy
1

Nastaw budzik by dzwonił 5 min. wcześniej po to by po przebudzeniu móc swobodnie się przeciągnąć w łóżku.


2

Obudź "drugą połówkę" buziakiem i czułym słówkiem. Niby nic wielkiego ale miłego. Pamiętaj, że kiedyś to on/ona zrewanżuje się tym samym.


3

Odsłoń okna, podnieś rolety, żaluzje i wpuść światło do domu.Otwórz również okna, niech świeże rześkie powietrze obudzi twój umysł i pobudzi do działania.


4

Patrząc w lustro przy porannej toalecie zrób kilka głupich min i uśmiechnij się sam/a do siebie.


5

Śniadanie to najważniejszy posiłek,dostarcza Ci energii na resztę dnia więc postaraj się mieć czas by zjeść coś lekko strawnego. Zamiast kawy wypij szklankę soku pomarańczowego - dostarczysz organizmowi dawkę cennej witaminy C.


6

Podczas wspólnego śniadania postaraj się przypomnieć jakąś zabawną anegdotkę lub żart - to rozweseli rodzinkę i wprawi Was w dobry nastrój.


7

Jeśli kogoś z rodziny czeka dziś jakieś ważne wydarzenie /sprawdzian, egzamin, rozmowa z szefem/ powiedz coś pozytywnego i że nawet jeśli coś pójdzie nie tak to świat się nie zawali.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.03.2012

Komentarze

super

Ostatnio zmieniony: 2013-04-12 16:29:53

bardzo ciekawa porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:46:37

dobre:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-14 09:02:00