Jak przetrwać pierwszą randkę? – rady dla kobiet?

Pierwsza randka przeważnie i tak łączy się ze stresem, więc nie dokładaj do niej jeszcze więcej nerwów. Uczucie zdenerwowania na pierwszej randce to normalne. Skorzystaj z poniższych wytycznych, by nie stresować się jeszcze bardziej.

  • Pozytywne nastawienie, uśmiech i dobry humor
1

Przygotuj się. Traktuj pierwszą randkę jako ważne spotkanie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować – a do tego potrzebujesz trochę czasu. Gdy idziesz na randkę w pośpiechu, wówczas zwiększasz poziom stresu. Więc umów się na randkę dzień czy dwa wcześniej i zaplanuj czas przed nią, abyś nie musiała iść na nią w pośpiechu między kolejnymi zajęciami twojego dnia. Musisz mieć czas, aby przygotować się "na bóstwo". Twój sposób prezentacji dużo powie drugiej osobie o tym, jaki masz stosunek do niej i tego spotkania.


2
Zdjęcie: FreeDigitalPhotos.net Autor: David Castillo Dominici Zdjęcie: FreeDigitalPhotos.net Autor: David Castillo Dominici

Bądź punktualna. Nikt nie lubi czekać. Jeśli zamierzasz spóźnić się więcej niż 15 minut, zadzwoń, gdyż twój partner może być już zniecierpliwiony albo nawet nie czekać na ciebie dłużej i po prostu pójść do domu.


3
Zdjęcie: FreeDigitalPhotos.net Zdjęcie: FreeDigitalPhotos.net

Uśmiechaj się. Napięcie może źle wpłynąć nie tylko na twoje samopoczucie, ale także na to jak się będziesz prezentować. Więc nawet jeśli jesteś dość zdenerwowana, zaprezentuj swój najładniejszy uśmiech, a napięcie zacznie powoli zmniejszać się. Gdy jesteś spięta, to stres przechodzi również na twojego partnera, natomiast uśmiech ociepla atmosferę.


4

Podtrzymuj rozmowę. Milczenie może być niezręczne, więc staraj się go unikać. Jednakże nie paplaj o byle czym. Rozmowa powinna być lekka i ciekawa. Utrzymuj kontakt wzrokowy, ale nie wgapiaj się i też nie przewracaj oczami. Postaraj się by utrzymać równowagę między słuchaniem a mówieniem. Poruszaj tematy dotyczące waszych zainteresowań, filmów, muzyki, sportu itd. Możesz również rozmawiać o waszych rodzinach i pracy. Ale bądź ostrożna, by twoje pytania nie były zbyt natarczywe. I bardzo ważne, nie prowadź rozmów przez komórkę w czasie randki, chyba że jest to nagły wypadek.


5
Zdjęcie: FreeDigitalPhotos.net Zdjęcie: FreeDigitalPhotos.net

Wykorzystaj pierwszą randkę w pełni. To znaczy ciesz się nią i czerp z niej jak najwięcej. Nawet jeśli twoja randka wydaje się być daleka od wymarzonej, to nie zamartwiaj się. Staraj się cieszyć z wieczoru. Bądź uprzejma i sympatyczna. Jeśli nie wyobrażasz sobie, iż twój partner randkowy może zostać twoim partnerem życiowym, to i tak możecie przecież dobrze się bawić w tej chwili i może w przyszłości zostać przyjaciółmi.


6

Bądź sobą. Nie próbuj zbytnio zaimponować swojemu partnerowi, poprzez popisywanie się i chwalenie, gdyż możesz się tylko ośmieszyć. Pozwól mu poznać ciebie, a nie wyimaginowany ideał.


7
Zdjęcie: FreeDigitalPhotos.net Zdjęcie: FreeDigitalPhotos.net

Pocałunek. Na pożegnanie pozwól na przytulenie i życz dobrej nocy. Całowanie go może być odebrane jako zbyt agresywne. Ale jeśli czujesz, że on tego chce, to delikatny pocałunek w policzek albo usta, może być dozwolony. Tutaj już wiele zależy od waszego wyczucia i spodobania się sobie nawzajem. Chociaż jak nie od dziś wiadomo, zakazany owoc lepiej smakuje, także warto zostawić jeszcze coś na następne randki.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.11.2012

Komentarze

http://kobieco.pl/milosc/przetrwac-pierwsza-randke-dac-plamy-zepsuj/
Ciekawa porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:47:26