Jak pomóc bliźnim za darmo?

Pomoc drugiemu człowiekowi jest bardzo ważna. To że komuś coś dajemy sprawia że sami czujemy się szczęśliwszy. Niestety pomaganie(oprócz wolontariatu) jest kosztowne. Jednak w dobie internetu i reklamy i na to znalazł się sposób. Szczególnie polecam go osobom które nie mają pieniędzy by pomagać.

  • chęć pomocy, trochę ambicji i zaangażowanie, otwarte serce
1

Najpierw wchodzimy na stronę www.siepomaga.pl i klikamy na zakładkę klikaj.W tym miejscu znajdują się linki do wszystkich stron gdzie za nasze kliknięcie pieniądze trafiają do biednych. Klikając w nie pomagamy bliźnim. Gdy wyklikamy wszystkie 7 stron sponsorzy przekażą najbiedniejszym kwotę ponad 3 zł.


2

Drugim sposobem na darmowe pomaganie jest wolontariat. Z pewnością wymaga on więcej zaangażowania niż klikanie ale moim zdaniem warto wolontariuszem być. Żeby nim zostać należy zgłosić się do najbliższego koła : Caritas, PCK czy Wielkiej orkiestry świątecznej pomocy. Specyfiką tego typu pomagania jest to że często spotykamy się z tymi którym pomagamy. Daje to niesamowitą satysfakcję i radość.


3

Kolejnym sposobem na darmowe pomaganie jest pomoc samodzielna innym. Często widujemy w naszym otoczeniu osoby starsze, schorowane itp. Nie myślcie że one was poproszą o pomoc. Łatwiej jest pomagać niż pomoc otrzymywać, więc jeśli chcesz pomagać to jest ci łatwiej niż tej biednej osobie. Gdy chcesz jej pomóc nie pytaj np. Czy ponieść pani zakupy? Lepiej zagadaj. Może poniosę pani zakupy. Jeśli osoba powie że sobie poradzi powiedz jej że pomaganie sprawia ci radość. To naprawdę działa!


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Wystarczy chcieć


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.01.2011

Komentarze

Uwielbiam tego typu porady. Pomagajmy potrzebującym

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:43:08

Warto też zawsze rozejrzeć się dokoła. Zawsze znajdzie się inny człowiek, któremu można pomóc.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-03 16:19:55