Jak pomóc biednym?

Każdy z nas ma inny status majątkowy. Są bogaci, przeciętni, ubodzy. I właśnie tej ostatniej grupie powinniśmy pomagać. Świat zmienia się diametralnie, zawsze jednak znajdą się ludzie, którzy będą potrzebować naszej pomocy. Oto kilka sposobów, jak można pomóc.

  • dobre serce, chęć pomagania innym
1

Każdy z nas ma w domu stare ubrania, które bardzo często trafiają na śmietnik. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak wiele osób potrzebuje ubrań. Ogłoszenia takie można znaleźć w Internecie bądź w gazetach. Wielu ludzi nie stać na ubranie siebie czy swoich dzieci. Jeżeli następnym razem będziesz chciał coś wyrzucić, po prostu oddaj to bardziej potrzebującym.


2

Każdy z nas widział chyba zbiórkę charytatywną w większych sklepach. Wolontariusze zbierają pieniądze a bardzo często jedzenie, szczególnie przed świętami takimi jak: Wielkanoc czy Boże Narodzenie. Warto wrzucić do ich koszyka chociaż jeden produkt. Nas to będzie kosztowało zaledwie kilka złotych więcej, a ktoś będzie mógł zjeść ciepły posiłek, na który go nie stać. Gdyby każdy z nas wrzucił chociaż jeden produkt moglibyśmy nakarmić mnóstwo głodnych osób.


3

Zaadoptuj dziecko z Afryki. To wspaniała akcja organizowana przez fundacje. Adoptując dziecko z Afryki opłacamy mu naukę, na którą nie stać jego rodziców. Koszt opieki to zaledwie około 50 zł na miesiąc. Dzięki takiej opiece nasze adoptowane dziecko może się uczyć. Co więcej mamy kontakt z takim dzieckiem, gdyż może ono przysyłać do nas listy, a czasami nawet zdjęcia.
Adopcja dziecka może obejmować również wyżywienie dziecka bądź jego leczenie.


4

Podczas ślubu młode pary dostają kwiaty, warto je zamienić na przykład na przybory szkolne lub zabawki, które przekażemy do domu dziecka lub organizacji charytatywnej. Warto wcześniej zorientować się, co jest potrzebne.


5

Wiele ludzi wyrzuca na śmietnik niepotrzebne urządzenia jak na przykład pralkę czy krzesła. Są ludzie, którzy potrzebują takich rzeczy. Bardzo często można znaleźć ich ogłoszenia na serwisach internetowych bądź w gazetach, ale nie tylko. Warto zapytać w pobliskiej parafii. Gdy będziecie chcieli wyrzucić pralkę z powodu zakupu nowej, zorientujcie się wcześniej czy ktoś jej nie potrzebuje.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Nigdy nie jest się tak biednym, żeby nie pomóc drugiemu i tak bogatym, aby nie potrzebować pomocy od innych


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 12.08.2010

Komentarze

Uwielbiam tego typu porady, bardzo pomocne

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:37:23

Fajna porada

Ostatnio zmieniony: 2012-02-25 09:28:00

Fajna porada. Dodałbym tylko jeszcze dwie opcje:

-działanie w organizacji pozarządowej (fundacja chorych/ stowarzyszenie)
-przekazywanie 1% podatku

Ostatnio zmieniony: 2011-03-21 22:56:43

Ciekawa porada aczkolwiek jestem bardziej za tym ażeby biednym ludziom dawać wędkę a nie rybkę.
ale nie jest to miejsce na taką dyskusję :D
Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-10 21:19:22

Świetna porada:) Zapraszam do mnie:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-29 23:21:37

ładna porada. po prostu

Ostatnio zmieniony: 2010-08-12 18:35:13