Jak pierwsza randka powinna być zorganizowana, aby była zaliczona do udanych?

Pierwsza randka to, coś bardzo ważnego i osobistego dla obydwóch stron spotkania, o czym należy bezwzględnie pamiętać. Naturalnym objawem jest pojawiający się strach i niepewność tego, co będzie. Zaczynamy zastanawiać się, czy, aby na pewno spełniamy wymagania drugiej osoby? Jesteśmy trochę przerażeni tym, co nas czeka za parę chwil.

1
źródło:http://www.flickr.com/photos/johnandketurah/2130294440/sizes/m/in/photostream/ źródło:http://www.flickr.com/photos/johnandketurah/2130294440/sizes/m/in/photostream/

Najważniejsze jest opanować strach i nie dać się wyprowadzić na manowce. Musimy sami zapanować nad naszym zachowaniem i nie bać się zmierzyć się z nim w oko w oko. Ważne jest, aby potrafić opanować towarzyszący nam strach. On do niczego dobrego nas nie zaprowadzi, a wręcz przeciwnie, postawi nas w złym świetle. Osoba może zniechęcić się do nas, bo co ma robić z kimś, kto jest cały czas wystraszony. Żadna atrakcja z takiego spotkania.


2

W dalszym etapie powinniśmy zadbać o nasz wygląd, bo on tak naprawdę mówi o nas prawie wszystko w pierwszych chwilach kontaktu z inną osobą. Schludny ubiór i kultura osobista, to najistotniejsze elementy, aby pierwsza randka była miłym zaskoczeniem.


3
źródło: http://www.flickr.com/photos/aunto/3281711078/sizes/m/in/photostream/ źródło: http://www.flickr.com/photos/aunto/3281711078/sizes/m/in/photostream/

Jeżeli potrafimy uszanować kogoś czas, również my, możemy spodziewać się takiej samej reakcji. Jeżeli została ustalona określona godzina spotkania to, należy przestrzegać tych zasad. Nie dopuszczalne jest, aby spóźnić się na naszą randkę. Brak powiadomienia drugiej strony, która czeka w umówionym miejscu jest po prostu nietaktem i świadczy o lekceważeniu.


4
źródło: http://www.flickr.com/photos/lel4nd/5444924248/sizes/m/in/photostream/ źródło: http://www.flickr.com/photos/lel4nd/5444924248/sizes/m/in/photostream/

Pierwsza randka powinna zachęcać do kolejnych. Wtedy mamy pewność, że istnieje szansa na przyjemny dialog. Strefa spotkań musi być neutralna, aby nie zakłócać poczucia bezpieczeństwa i zbytnio nie być od razu nachalnym. Zachowanie takie jest bardzo źle odbierane, szczególnie przez kobiety, gdy mężczyzna od razu jest bardzo śmiały albo, co gorsza, przechodzi do nieoczekiwanego ataku. To etap poznawczy i jeden o drugim jeszcze nic nie wie, więc lepiej spotkać się wśród ludzi, ale w miejscu, gdzie spokojnie będziecie mogli sobie porozmawiać na różne tematy. Obydwoje możecie bez skrępowania prowadzić rozmowę, a przy tym macie zachowaną sferę intymną. Zasadniczym błędem jest to, aby pierwsza randka była zorganizowana w domu z jednej ze stron. Z góry jeden z nich jest na pozycji przegranej i nie będzie czuł się swobodnie, podczas, gdy strona, u której odbywa się spotkanie, czuje się wspaniale. Nie oto chodzi, bo można w ten sposób bardzo szybko przestraszyć swojego partnera.


5

Istnieje tyle fajnych sposobów, żeby pierwsza randka była zaliczona do udanych. Zależy to tylko od nas, jak sobie ją sami urządzimy. Możemy zaproponować wspólne wyjście do kina na wybrany razem repertuar. Po seansie dalszy ciąg kontynuować w pizzerii. Może razem do kręgielni, gdzie przy okazji nauczycie się być mistrzami w strącaniu kręgli? Czemu nie do teatru na ciekawą sztukę ze znanymi aktorami? Może pójście na długi letni, jesienny spacer w zależności od pory roku? Zorganizowanie na świeżym powietrzu pikniku z niespodzianką. Zwiedzanie Waszych miast i jego zabytków. Przy okazji dowiecie się, że wspólnie lubicie historię i tym samym pasjonujecie się. Bardziej kameralnie, to do restauracji we dwoje. Nie bądźmy zachłanni, gdy idziemy do eleganckiego i droższego lokalu. Zachowajmy umiar w jedzeniu i piciu na koszt osoby zapraszającej. Kultura i jeszcze raz kultura, pamiętajmy o tym. Gdzie jeszcze może być pierwsza randka? A czemu nie pójść razem na festyn albo do pubu na dobre piwo, wino, czy grzańca? Lubicie jeździć na rowerach, rolkach, świetny pretekst do zabawy i spędzania czasu blisko siebie. A może zainwestujcie w kijki do Nordic Walkingu i pomaszerujcie przez parkowe ścieżki? Każdy sposób jest dobry, gdy obydwoje wyrażacie na niego zgodę. Chodzi oto, aby pierwsza randka zapadła Wam głęboko w pamięci i była motorem do dalszych i mocno wyczekiwanych spotkań.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.02.2011

Komentarze

Może komuś przydadzą się takie spostrzeżenia? Pozdrawiam i udanych randek życzę Wszystkim!

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 15:47:03

Swietne

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:35:34

Dzięki za to, że z przyjemnością czytasz, to, co napiszę:).

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 14:15:06

super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 13:33:36

Najważniejsze z tego to być sobą. A randka będzie niezapomniana. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-02-04 18:02:17

To ważna randka.

Ostatnio zmieniony: 2012-02-04 16:49:34

Pierwszą, a potem kolejną warto zapamiętać. Nie ma sensu udawać kogoś innego, bo i tak przy najbliższej okazji wyjdzie to na jaw. Szkoda czasu na tworzenie złudnego wizerunku samego siebie, chyba, że za tym kryje się jakiś cel, nie zawsze korzystny dla drugiej strony. Na krótką metę może zadziała, ale nie na całe życie, jak słusznie strwierdził Zacol (w komentarzu). Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-09-27 20:10:38

Tak, pierwszą randkę trzeba zapamiętać na dłuuuuugo :)

Ostatnio zmieniony: 2011-09-26 23:21:44

Dokładnie- bycie sobą to podstawa. Nawet jeżeli będziemy udawać na pierwszej, drugiej i trzeciej randce, ale nie przez całe życie.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-23 21:13:30

Tak Dominisiu. Naturalność to podstawa. Po, co kreować się na kogoś innego i tak to wyjdzie na jaw. Najlepiej po prostu być sobą z wadami i zaletami. Tak już jesteśmy skonstruowani i raczej nikt tego nie zmieni. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-21 21:37:37

I przed wszystkim być sobą, nie udawać nikogo innego, później ciężko jest wyjść z kłamstw. W ogóle dziewczyna na pewno miło się poczuje, jeśli dostanie kwiatka od chłopaka już na pierwszej randce, to zapunktuje, tylko wtedy chłopak musi być pewien, że dla niej to też randka, a nie koleżeński wypad.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-21 21:24:25