Jak najszybciej zapomnieć o swoim byłym partnerze?

Rozstania nigdy nie są łatwe. Im dłużej byliśmy ze sobą i im nasze kontakty były intensywniejsze, tym trudniej jest nam zapomnieć o wszystkich wspólnych chwilach, marzeniach i planach na przyszłość. Czujemy żal, złość, wewnętrzną pustkę i lęk przed tym, jak teraz będzie wyglądało nasze życie. Dlatego, jeśli Twój partner jest wciąż obecny w Twoich myślach, możesz sobie pomóc. Oto kilka prostych kroków które pozwolą Ci zapomnieć o swoim/-jej ex!

1

Wyjdź do ludzi!

Wyjdź do ludzi!

Nie pozwól, żeby negatywne myśli odebrały ci chęć do życia. Nie ma nic gorszego niż zamknięcie się wśród czterech ścian i rozpaczanie nad stratą ukochanego. Tylko przebywając z innymi ludźmi mamy szansę szybko "stanąć na nogi". Dlatego jeśli mamy możliwość spotkania się ze znajomymi, zawsze ją wykorzystujmy, bo nawet zwykła rozmowa pozwoli nam uświadomić sobie, że życie toczy się dalej. W ten sposób skoncentrujemy swoje myśli na czymś innym, a niżeli nasz były partner.


2

Nie szukaj natychmiast nowego partnera!

Nie szukaj natychmiast nowego partnera!

W zależności od tego jak długo trwał związek, potrzeba czasu na wyleczenie ran. Rzucanie się szybko w kolejne nieprzemyślane związki zazwyczaj przynosi jeszcze większy ból i rozczarowanie, gdyż większość nowych partnerów/-ek porównujemy do swoich ex. Decyzja, przez którą natychmiast po zerwaniu z poprzednim partnerem poszukujemy nowego wynika z chęci zapełnienia emocjonalnej pustki, a czasami także z chęci wzbudzenia zazdrości w byłym partnerze. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zafundowanie sobie krótkiej przerwy od budowania nowych relacji miłosnych z płcią przeciwną


3

Skup się na swoich pasjach

Skup się na swoich pasjach Aby zapomnieć o swoim byłym partnerze i zapełnić pusty czas skup się na robieniu rzeczy, które przynoszą Ci radość i satysfakcję.

Koniec związku jest idealną okazją do poświęcenia większej ilości czasu naszym pasjom i zainteresowaniom. Skupiając się na robieniu czegoś co lubimy, z łatwością odciągniemy nasze myśli od swojego byłego partnera. Może warto zapisać się na jakieś nowe ciekawe zajęcia, na które do tej pory nie mieliśmy czasu? Często dużo osób ucieka od problemów w pracę, i jest to dobre rozwiązanie, ale tylko wtedy, jeśli pracujemy z przyjemnością, a nie z obowiązku.


4

Znajdź dobre strony rozstania

Znajdź dobre strony rozstania

Skoro wasz związek dobiegł końca, musiał być jakiś ważny powód dlaczego się rozstaliście. Nie myśl o swoim byłym partnerze, jako o jedynej osobie, którą pokochasz w życiu. Na twojej drodze stanie jeszcze wiele osób, które mogą okazać się bardziej odpowiednie dla ciebie w stosunku do twojego poprzedniego partnera. Może rozstanie pozwoli ci zrealizować plany i marzenia, które zostały ograniczone przez twojego ex? Na pewno pozwolą Ci zapomnieć o byłym partnerze.


5

Kontroluj swoje EGO

Kontroluj swoje EGO

Nie próbuj stawiać się w sytuacjach, w których będziesz śledził/-a każdy krok swojego/-j ex. Jeśli nasz były partner poznał kogoś nowego, to nie próbujmy się porównywać do tej osoby, bo ciągle będziemy wyszukiwać w niej cechy, których według nas nam brakuje. Aby szybko stanąć na nogi, musimy zdać sobie sprawę, że zamiast śledzić ciągłe wzloty i upadki naszego byłego partnera powinniśmy skoncentrować się na sobie i swoich potrzebach. Mimo że jest to trudne, nie ma innego sposobu, aby zapomnieć o byłym partnerze.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.12.2013

Komentarze

Czy ja wiem czy trzeba zapominać? Może warto pamiętać te dobre chwile, a całość traktować jako doświadczenie ? Warto podchodzić do sprawy zdroworozsądkowo. Cenna porada. Pozdrawiam autora.