Jak kłócić się z mężem/chłopakiem aby później nie żałować wypowiedzianych słów?

Nawet jeśli kogoś bardzo kochamy czasem się z tym kimś kłócimy, a w złości różne słowa padają z naszych ust... Często po takiej kłótni mamy moralnego kaca i uczucie, że mocno przesadziłyśmy. No właśnie, jak tego uniknąć i sprawić by kłótnia oczyszczała atmosferę, a nie przybliżała nasz związek ku końcowi? Oto kilka podstawowych zasad:

  • opanowanie, zdrowy rozsądek
1

Nigdy, przenigdy nie wyzywajmy swojego partnera! Nie chodzi tylko o przekleństwa, ale nawet o zwroty typu "ty leniu!". Mężczyzna może poczuć się urażony do głębi, a jego męska duma nie pozwoli mu szybko wybaczyć. Dużo lepiej jest mówić o swoich uczuciach, np. używając takich zwrotów: "tak bardzo liczyłam dziś na twoją pomoc", "nigdy bym nie pomyślała, że możesz zachować się w ten sposób", "naprawdę jest mi przykro, że tak się do mnie odnosisz". Uwagi tego typu, nawet wypowiedziane bardzo głośno raczej wzbudzą w mężczyźnie poczucie winy niż złość. No i na pewno go nie urażą.


2

Nigdy, przenigdy nie wypowiadajmy się źle o rodzicach naszego partnera, nawet jeśli on sam na nich narzeka. Np. jeśli mąż narzeka na twoją kuchnię/sposób prowadzenia domu i mówi, że mama robi to inaczej/lepiej - nie pokazuj po sobie złości. Z pięknym uśmiechem powiedz, że tobie też smakuje kuchnia jego mamy/podoba się wystrój jej mieszkania ale ty jesteś jego żoną a nie matką i wolałabyś do wszystkiego dojść sama. Zaproponuj również, by zapytał swoją mamę jak to było z jej umiejętnościami na początku małżeństwa. Ostatecznie, jeśli jesteś kobietą pracującą, możesz przecież nie mieć czasu na domowe obowiązki, zaproponuj wtedy ich równy podział.


3

Nie płacz! Mężczyźni tego nie lubią! Raz to może rozczulić, ale łzy przy każdej najdrobniejszej sprzeczce odnoszą odwrotny do zamierzonego skutek!


4

Nigdy nie mów: "moja mama mnie przed tobą ostrzegała!". Nie dość, że partner może pomyśleć że spiskujecie przeciwko niemu ze swoją mamą to na dodatek dyskredytujesz mamę w jego oczach. Już zawsze będzie myślał, że teściowa tylko udaje że go lubi.


5

Nie zarzucaj zdrady jeśli nie masz pewnych dowodów! Wybuchy takiej niepohamowanej zazdrości mogą szybko popchnąć partnera do prawdziwej zdrady.


6

Najważniejsze! Żadnych cichych dni i karania brakiem seksu! Postarajcie zawsze pogodzić się przed pójściem spać. A jeśli twój partner tak cię zdenerwował, że nie masz ochoty na miłosne uniesienia lub nawet na rozmowę z nim to mu to powiedz. Mężczyzna raczej się nie domyśli dlaczego jesteś obrażona i co najbardziej w jego czynach lub słowach cię zabolało.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.02.2012

Komentarze

Ważne wskazówki

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:46:19