Jak dbać o przyjaźń, dlaczego warto mieć przyjaciela?

Przyjaźń to coś pięknego,mamy kogoś kto nas rozumie i my jego, przyjaźń to dwie bratnie dusze, "papużki nierozłączki". Przyjaciel to ktoś kto uszlachetnia naszą duszę, ktoś kto nam zawsze pomoże nawet w ciężkiej sytuacji, najcięższych problemach. Gdy będziemy płakać otrze nam łzy, ktoś kto wysłucha nas od początku do końca, może pouczy,ale na pewno nie skrytykuje. Przyjaciel leczy samotność, ktoś kto zawsze poświęci nam swój cenny czas, i nigdy nas nie zostawi gdy tego najbardziej potrzebujemy.

1

To właśnie on zna nas najlepiej na świecie, wie co chcemy powiedzieć, co mamy na myśli, czasami przewiduje sytuacje, możemy mu powiedzieć wszystko, nie powinniśmy mieć przed nim żadnych tajemnic.


2

Jak dbać o przyjaźń? W przyjaźni powinno się nawzajem słuchać, nie przerywać, ważna jest rozmowa. Ty pomagasz jemu a on Tobie.


3

Pamiętaj aby nie zaniedbywać swoich przyjaciół, regularnie się z nimi widywać, gdyż przyjaźń jednoczy, każda nawet najkrótsza rozmowa jest czymś wielkim.


4

Niekiedy tracimy zaufanie do przyjaciela, lecz pamiętajmy że w przyjaźni można sobie wszystko wybaczyć, tak więc wybaczajmy sobie bo nikt idealny nie jest.


5

Czasami zdarzają się w przyjaźni kłótnie, zawsze wysłuchajmy drugą stronę, gdyż wina zawsze leży po obu stronach, nie wmawiajmy sobie, że to tylko jego wina..


6

Bardzo ważnym elementem przyjaźni jest szczerość, często aż do bólu, bo bardziej wartościowa jest przyjaźń szczera od tej która zatraca się w kłamstwach.


7

Zachowuj w tajemnicy powierzone ci sprawy. Nie plotkuj z innymi o swoim przyjacielu, bo on właśnie Tobie ufa.


8

Przyjaciel to osoba którą możesz znać od niedawna a wydaje Ci się jakbyś znał tą osobę od dziecka.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.09.2012

Komentarze