Jak być towarzyskim?

Świat pędzi naprzód, chcemy być otoczeni przyjaciółmi, poznawać nowe osoby i być uznawani jako osobo towarzyskie. Jak to osiągnąć? Przeczytaj poniższe porady.

1

W towarzystwie musisz mieć coś do powiedzenia. Jeżeli jesteś raczej słuchaczem niż mówcą postaraj się to zmienić. Osobo towarzyskie zawsze mają coś do powiedzenia. Bądź „mieszaniną”. Miej coś do powiedzenia, ale gdy trzeba słuchaj.


2

Bądź na bieżąco. Oglądaj wiadomości, czytaj książki i prasę, sprawdzaj wiadomości w sieci. Wiele tematów podczas rozmów to właśnie sprawy bieżące.


3

Bądź zawsze tam, gdzie można wziąć aktywny udział w towarzystwie. Jeżeli będziesz stał na uboczu lub z założonymi rękami nikt raczej do Ciebie nie podejdzie, bo będzie myślał, że wcale nie masz ochoty na rozmowę.


4

Zadawaj pytania innym. Tak, aby osoba z którą rozmawiasz wiedziała, że ciekawią Cię jego zainteresowania lub jego zdanie. Nikt nie lubi słuchać ludzi, którzy kłapią bez przerwy językiem.


5

Ujawnij swoje poczucie humoru. Ludzie uwielbiają się śmiać. Miej poczucie humoru wobec swojej osoby. Najbardziej cenimy tych ludzi, którzy potrafią się śmiać z samych siebie. Opowiedz w towarzystwie jakąś śmieszną historię, która Ci się ostatnio przydarzyła lub dowcip, który ostatnio wyszukałeś w sieci.


6

Nie bądź natrętny. Jeżeli widzisz, że ktoś chce skończyć rozmowę, pozwól mu na to. To, że ktoś chce odejść niekoniecznie świadczy, że jest Tobą znudzony. Być może musi skorzystać z toalety lub załatwić inną ważną sprawę. Jeżeli będziesz natomiast zadręczał go rozmową może już nigdy nie chcieć z Tobą rozmawiać.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • zobacz też: http://www.zaradni.pl/porada/2145,jak_byc_optymista


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.08.2010

Komentarze

ciekawa porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:38:43

Fajna porada, bardzo konkretna.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-25 10:58:03

Świetna porada:) Zapraszam do mnie:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-29 23:29:30