Jak być sobą, i żyć w zgodzie z własna naturą?

Pytanie bardzo trudne na które myślę że każdy z nas chciałby znać tą jedyną Magiczną odpowiedz. Każdego dnia widzimy tysiące twarzy, każda z nich jest inna... każda coś wyraża, jedne wywołują w nas lęk, drugie są dla nas pozytywnym przywitaniem, pytanie brzmi: Czy jest ona Prawdziwa? Czy po prostu każdy mięsień mimiczny, jest wyćwiczony by pokazać się, z jak najlepszej strony? Dlaczego wiele ukrywamy... lub wyjawiamy. Bycie sobą, według mnie oznacza... Zgodność i Akceptacja naszej osobowości, z efektami naszej egzystencji... Czy Zawsze jestem tym kto mieszka w moim sercu?

1

Badaj siebie jak Cudowne Zjawisko, każdego dnia opisuj swoje Wewnętrzne Samopoczucie...
i zastanów się, co jest jego przyczyną.Myślę, że wgląd we własne emocje jest bardzo ważny, do odkrywania własnej osobowości.
Starajmy się nie ukrywać własnych Przeżyć: jeśli jest we mnie radość, niech promieniuje... Smutek niech się rozchodzi, Złość niech wybucha.Jeśli nie chcesz rozmawiać z drugą osobą, powiedz jej to wprost.


2

Naucz się Spontaniczności, walcz z własnymi strachami!! Jeśli mam problem, z każdą czekającą mnie rozmową, gdy staję się stresem kontakt z drugą osobą: zaczynam od małych wyzwań: np.Zadzwonię do Kina, Dowiem się czy jest jakiś ciekawy Film, rozpocznę rozmowę z przypadkową osobą... czy w sklepie z odzieżą, czy ze starszą panią. Nie bój się własnego uśmiechu, nie ma idealnych ludzi.... sam nie chciałbym być Idealny jeśli było by to możliwe, każda nasza cześć, strefy psychicznej jak i Fizycznej, mimo tego że jest wybrakowana, czyni nas wyjątkowymi... różni nas i staję się Znakiem Szczególnym.

Zastanów się co chciałbyś zmienić, w swoim charakterze?, np. wypisz na kartce, cechy negatywne, które są tobie najczęściej, wypominane np. przez osoby bliskie.


3

Zacznij prowadzić pamiętnik, dziennik który będzie pomagał ci poznawać, własne emocje jak i je tłumił.
Staraj się odnosić do każdego człowieka z Szacunkiem, a zobaczysz że z czasem przyniesie ci to wiele Miłych Słów.
Zacznij ważyć słowa, aby cię nie oskarżały... Traktuj każdego tak, jak ty byś chciał być traktowany.
Mniej do siebie dystans, i pamiętaj że nie urodziliśmy się doskonałymi.
Wypisuj Wnioski ze swoich Życiowych Sytuacji... abyś nie popełniał ich w przyszłości...


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.07.2011

Komentarze

godna polecania

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:50:16

piękna porada, pozdrawiam :-)

Ostatnio zmieniony: 2011-09-05 11:30:52

ciekawe podejście..... i zdjęcia..

Ostatnio zmieniony: 2011-09-03 09:50:42