Jak być lubianym?

Niewątpliwie każdy człowiek chce być postrzeganym jako miła i pozytywna osoba. Bycie lubianym daje wiele korzyści, które często są niezbędne w codziennym życiu. Osoba ceniona może być pewna, że w ciężkich chwilach będzie mogła liczyć na pomoc osób trzecich. Oto kilka wskazówek, które ułatwią ci nawiązywanie nowych i umacnianiu już zdobytych kontaktów:

1

Zwracaj się do ludzi po imieniu. W innym przypadku mogą poczuć się potraktowani przedmiotowo i to może doprowadzić do pogorszenia waszych relacji.


2

Pamiętaj, że Twój nastrój udziela się innym, dlatego staraj się być optymistyczny, zrelaksowany, zachowuj się w sposób naturalny.


3

Pod żadnym pozorem nikogo nie prowokuj swoim postępowaniem. Konflikty nie prowadzą do niczego dobrego, a ich występowanie może doprowadzić do utraty nawet najlepszych znajomych.


4

Niezwykle ważnym elementem jest uśmiech. Oczywiście ten szczery, a nie wymuszony. W taki właśnie sposób dajesz ludziom jasno do zrozumienia, że masz o nich dobre zdanie i są dla Ciebie ważni.


5

Ciesz się szczęściem innych. Nie zapominaj o urodzinach, imieninach i innych ważnych okolicznościach Twoich znajomych. Złóż im życzenia, daj drobny upominek.


6

Miej swoje życiowe pasje i umiej je ciekawie przedstawić. Unikaj nudnych rozmów!


7

Daj się wypowiedzieć innym, słuchaj z zainteresowaniem, a na pewno to zostanie odwzajemnione.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.08.2010

Komentarze

przydatna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:56:25

Prawdziwa i fajna porada.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-18 09:16:37

Lekka i przyjemna porada.

Ostatnio zmieniony: 2010-11-24 23:06:25