Jak być lubianym?

Wszyscy jesteśmy istotami społecznymi i stale kontaktujemy się z innymi ludźmi. Jest sprawą oczywistą, że każdemu z nas zależy na tym by być lubianym oraz by budować satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi. Bycie lubianym to trudna sztuka, jednakże zależy ona głównie od nas samych. Oto, co należy robić, aby być lubianym przez innych:

1

Bądź pogodny i optymistycznie nastawiony do świata i innych ludzi. Nikt nie lubi narzekaczy i osób, które ciągle marudzą.


2

Staraj się być interesującym dla innych. Aby takim się stać trzeba mieć swoje pasje i zamiłowania. Warto również orientować się w bieżących wydarzeniach, czytać książki i prasę. Osoby, które prowadza aktywny tryb życia, dużo podróżują, ciągle poznają kogoś nowego są bardzo atrakcyjnym towarzystwem dla innych.


3

Rozmawiając z innymi zawsze staraj się okazywać im zainteresowanie. Nikt nie lubi osób przesadnie skoncentrowanych na sobie, które dużo mówią a jednocześnie nie potrafią słuchać. Jeśli chcesz zyskać sympatię danej osoby, przed spotkaniem z nią pomyśl o tym, jakie sprawy są dla niej ważne a następnie pozwól by sama o nich opowiadała. Gdy na przykład koleżanka na poprzednim spotkaniu wspomniała, że jej mąż przebywał w szpitalu koniecznie zapytaj o jego zdrowie.


4

Staraj się zawsze być pomocnym. Czasami wystarczy drobiazg by zyskać sympatię drugiego człowieka. Można na przykład zaproponować podwiezienie czy podzielić się swoją wiedzą z dziedziny, która jest nam szczególnie bliska z kimś, kto z kolei nie czuje się w niej biegły.


5

W towarzystwie zawsze dobieraj tak tematy, by były one interesujące dla wszystkich.


6

Wystrzegaj się obmawiania, krytykowania, złośliwości oraz pamiętaj o tym by zawsze szanować swoich rozmówców, nawet, gdy mają poglądy inne od twoich.


7

Nie narzucaj się innym i nie zamęczaj swoim towarzystwem. Wizyty znajomym zawsze składamy zapowiedziani a najlepiej, gdy jeszcze zostaliśmy wcześniej zaproszeni. W złym guście jest także odwiedzać innych w ich domach a nie zapraszać do siebie. Nie należy również przesadzać z częstymi smsami i telefonami. Zawsze zanim wykonamy telefon zastanówmy się, co może w danej chwili robić nasz znajomy i czy nie będziemy mu przeszkadzać.


8

Poczucie humoru to magnes, który przyciąga innych ludzi do siebie. Osoby, które dobrym humorem potrafią rozładować każdą napiętą sytuację zawsze są miele widziane w towarzystwie. Każdemu z nas w przeszłości zapewne przydarzały się zabawne sytuacje, warto czasami podzielić się nimi z innymi.


9

Pamiętaj o wysyłaniu życzeń na urodziny, imieniny czy w święta swoim najbliższym osobom. Nie zapominaj także o gratulacjach z okazji narodzin dziecka czy zdania ważnego egzaminu. Umiejętność cieszenia się sukcesami innych jest bardzo ważna.


10

Bądź gościnny. Zapraszaj swoich znajomych do siebie do domu czy na działkę na grilla. Gdy już przyjdą goście traktuj ich z szacunkiem. Zarezerwuj sobie czas na spotkanie, przygotuj coś pysznego, mając na uwadze gusty zaproszonych osób. Po wizycie odprowadź gości do przystanku lub odwieź samochodem, jeśli jest taka potrzeba.


11

Jeśli zdarzy ci się, pożyczyć od znajomego książkę czy pieniądze, zawsze zwracaj je w terminie. Należy szczególnie dbać o pożyczone przedmioty i nie wolno pożyczyć ich kolejnym osobom bez wiedzy właściciela.


12

Zrób od czasu do czasu jakiś prezent swoim bliskim osobom. Najlepiej bez okazji, w formie niespodzianki. Może to być drobiazg, czy jakaś rzecz wykonana samodzielnie, ważne żeby prezent był przemyślany i sprawił radość obdarowanemu.


13

Podczas spotkań towarzyskich nie wprowadzaj atmosfery rywalizacji. Spotkania ze znajomymi są formą relaksu, główną ich ideą jest miłe spędzenie czasu. Dlatego nie należy poruszać tematów drażliwych i wywołujących spory. Tak, więc lepiej nie rozmawiać o polityce, pieniądzach czy chorobach.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.10.2009

Komentarze

bardzo fajna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 15:04:47

Wyczerpujący artykuł :-) Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2011-03-30 13:28:06

FLOWER POWER! Czyli jak zostać hipisem? (może tak). To ja chyba nie jestem lubiany.... Ojojoj muszę się poprawić.....

Ostatnio zmieniony: 2011-03-29 21:06:43

a przede wszystkim, bądź sobą. ; )

Ostatnio zmieniony: 2011-03-29 16:03:15

Świetna porada:) Zapraszam do mnie:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-29 23:45:35

A ja uważam, że porada jest ok. No tak, ale ja jestem kobietą. Panom nie zaszkodzi gdy ją przeczytają.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-29 09:55:24

>@Azzazel:
>7 prostych porad jak zostać gejem.

Sad but True. Choć część rad jest mimo to dość przydana.
Autor niech może lepiej przeczyta: http://www.zaradni.pl/porada/4071,jak_byc_prawdziwym_facetem_twardzielem ;)

Rada będzie pewnie bardziej przydatna dla kobiet :]

Ostatnio zmieniony: 2010-12-28 20:32:02

7 prostych porad jak zostać gejem.

Ostatnio zmieniony: 2010-08-27 23:23:34

czy to zdjęcie jest znad zalewu Zimna Woda w Łukowie? ;o