Domowe sposoby na walkę z przeziębieniem

Kiedy zaczyna cię mrowić lub łamać w kościach, stawach czy mięśniach, nie czekaj i od razu wypowiedz wojnę rozpoczynającemu się przeziębieniu. Sposób na pokonanie choroby w zarodku jest wyjątkowo prosty i zdumiewająco skuteczny.

  • Rosół, czosnek, napar ziołowy z lipy, rumianku, sok z czarnego bzu lub malinowy, aspiryna, olejek sosnowy, świerkowy, leśny, z drzewka herbacianego.
1

Rosół i czosnek

Rosół i czosnek

Zjedz talerz gorącego rosołu z wielką ilością czosnku. Jeśli bliscy boją się, że nie dają rady wdychać twojego zapachu, nakarm ich tym samym rosołem – wtedy nikt nie będzie czuł czosnkowego zapachu drugiej osoby.


2

Kąpiel

Kąpiel

Wskocz do czystej wanny i weź szybki ale dokładny prysznic. Spłucz dokładnie siebie i wannę. Następnie nalej do wanny dobrze ciepłej wody i wkop kilka kropli olejku z drzewka herbacianego albo innego ułatwiającego oddychanie. Wyleż się w gorącej kąpieli przez ok. 15 minut. Potem wyjdź, ale nie spłukuj się już. Wytrzyj tylko ciało ręcznikiem. Koniecznie załóż na piżamę szlafrok!


3

Herbata ziołowa

Herbata ziołowa

Zaparz herbatkę ziołową, najlepiej lipę czy rumianek, dodaj soku z malin lub z owoców z czarnego bzu i wypij ją dobrze ciepłą. Zjedz łyżeczkę miodu, ale nie dodawaj go do gorącego naparu. Zażyj rutinoscorbin lub witaminę C.


4

Tabletki i łóżko

Tabletki i łóżko

Jeśli pomimo kąpieli mocno cię łamie w kościach, zażyj aspirynę, polopirynę lub inny lek o podobnym działaniu. Połóż się do łóżka i porządnie przykryj. Prawdopodobnie będziesz się pocić – możliwe że kilkakrotnie, dlatego przed udaniem się na spoczynek przygotuj sobie podręczny zestaw ubrań do przebrania. Niejeden. Przebieraj piżamę zawsze, kiedy się spocisz lub czujesz, że odzież jest wilgotna i ziębi ciało.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.10.2013

Komentarze