Jak znaleźć ciekawy stream dla gry Starcraft 2?

Wielu początkujących nie bardzo orientuje się w świecie Starcrafta. Wszystko kręci się wokół streamów. Każda turniej, każdy challenge, czy też treningi pro gamerów, wszystko jest streamowane. Warto więc chyba orientować się, gdzie można znaleźć ciekawy stream?

1

Wszystkie ważne streamy są zamieszczane na portalu teamliquid.net. Witryna jest zintegrowana z serwisem twitch.tv ( serwis hostingowy dla streamów ) i posiada odnośniki do wielu streamów. Co ciekawe, na portalu teamliquid prowadzona jest pewnego rodzaju selekcja. Tzn. ciekawsze streamy ( lepszych graczy, bądź też dużych eventów) są promowane. Tzn. na liście streamów widzimy 10 najlepszych, mających największe zainteresowanie, a dopiero potem umieszczane są mniej popularne.


2

Dlaczego powinniśmy oglądać streamy? Sprawa jest prosta. Oglądając gry lepszych graczy obserwujemy ich zachowania, taktyki, analizując ich grę po prostu stajemy się lepsi.


3

Kolejna rzecz to, współzawodnictwo. O to przecież chodzi w Starcrafcie, a skoro tak, to tak jak lubimy oglądać sporty, fajnie jest obejrzeć turniej w starcrafta. Gra jest w tym momencie najbardziej popularną strategią na świeci, ma bardzo rozwiniętą scenę. Ciekawa rzecz, że powstają obecnie bary/puby, w których można oglądać rozgrywki w Starcrafta tzw. barcrafty. Jeden jest nawet w Warszawie!


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 29.08.2012

Komentarze