Jak zainstalować grę na Steam?

"Steam" to z pewnością jedna z najszybciej rozwijających się platform w świecie wirtualnym. Każdy gracz z pewnością o niej słyszał i dokonywał tam wielu zakupów. W tym poradniku postaram się pomóc grupie osób, która zaczyna swoją przygodę w Steam i nie ma pojęcia jak zainstalować pierwszą grę na komputerze.

  • Platforma Steam oferuje użytkownikowi wiele metod instalacji gier. Do najpopularniejszego należy bez wątpienia "instalacja cyfrowa". Aby tego dokonać, należy kupić grę na stronie Steam i pobrać ją na nasz komputer. Można oczywiście kupić grę w sklepie stacjonarnym, lecz nawet taki zakup w większości przypadków wymaga ściągnięcia jej z platformy Steam. Jaka więc jest różnica w metodach zakupu? Jest nią waluta! W Steam dokonujemy płatności w EUR. Dzisiaj przedstawię krok po kroku, jak dokonać instalacji gry.
1

Wejście na stronę internetową Steam.

Wejście na stronę internetową Steam.

W przeglądarce internetowej wyszukujemy stronę platformy Steam.


2

Dokonywanie pierwszej rejestracji lub zalogowanie się.

Dokonywanie pierwszej rejestracji lub zalogowanie się.

Jeśli posiadasz konto na Steam i masz zainstalowany program to możesz pominąć ten krok w przeciwnym wypadku, należy stworzyć nowe konto oraz pobrać program Steam.


3

Wprowadzanie kody gry.

Wprowadzanie kody gry.

Po zainstalowaniu Steam oraz zalogowaniu przyszedł czas na kupno waszej pierwszej gry.
Jeśli posiadamy kod do gry to postępujemy w następujący sposób:
  1. Klikamy w zakładkę "Aktywuj produktu na Steam".

  2. W podane pole wpisujemy kod gry.Po wpisaniu klucza Steam, program zacznie pobierać grę. Po ściągnięciu zostaniemy poinformowani o gotowości gry do włączenia.


4

Zakup gry poprzez Steam.

Zakup gry poprzez Steam.

Jeśli nie posiadamy kody do gry i jesteśmy zdecydowani do zakupu jej przez platformę Steam musimy pamiętać o doładowaniu portfela Steam. Po dodaniu wystarczających środków do konta możemy zakupić grę, która nas interesuje, a proces pobierania i instalacji jest taki sam jak w poprzednim przypadku.


5

Uruchamianie gry.

Uruchamianie  gry.

Wszystkie pobrane przez nas gry są zapisywane w zakładce "biblioteka" w programie Steam. Jeśli mamy ochotę, możemy także stworzyć skrót do gry na pulpicie. Teraz wystarczy tylko uruchomić grę i cieszyć się rozrywką.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.02.2017

Komentarze