Jak zagrać w grę na pegazusa ?

Pokaże wam jak należy poprawnie uruchomić emulator do gier na legendarnego "pegazusa" i opisze jak należy ustawić konfigurację.

  • Emulator Nes
  • Romy (gry)
1

Aby zacząć należy ściągnąć emulator, który znajduje się na stronie http://emugry.rox.pl w kategorii download - emulatory - emulator nes. Plik emulatora najlepiej umieścić w jakimś folderze, ponieważ po uruchomieniu go stworzy on dla siebie foldery i plik z naszymi ustawieniami.Gry znajdziemy w dziale roomy na nesa, możemy również ściągnąć megapake w której znajdziemy ponad 100 gier.


2

Zaczniemy od ustawienia klawiszy. Klikamy config – input jak na obrazku. Pojawia nam się okienko. Klikamy na configure.


3

Pojawia nam się układ klawiszy. Nas interesują guziki znajdujące się w ramce virtual gamepad 1. Klikamy w up i ustawiamy klawisz dla ruchu w górę, wciskając strzałkę w górę, i klikamy close. Oczywiście można wcisnąć dowolny klawisz jaki nam się podoba, ale ja polecam strzałki. Następnie klikamy select i klawisz Shift (ten po prawej stronie). Dla startu przypisujemy enter. Pozostaje nam a,b, oraz turbo a i turbo b. Dla klawisza b proponuje guzik 1 znajdujący się obok naszych strzałek (pod num lockiem). Guzik a, dwójeczka. Turbo a i b można przypisać 4 i 5 ale tych klawiszy nie będziemy potrzebowali. Klikamy close i mamy ustawione klawisze.
Teraz pozostaje nam tylko uruchomienie romu to znaczy gry. Klikamy File - Open Rom i wybieramy jedną z ściągniętych gier.


4

i gramy :)


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 31.01.2011

Komentarze