Jak zacząć z Tekkitem, cz.1 - podstawy podstaw ?

Tekkit jest to Mod Pack zawierający większość najważniejszych modyfikacji pod Minecraft-a ver.[1.2.5], np. Buildcraft, Industrial Craft 2, Red Power 2, Equivalent Exchange 2, Railcraft, Computer Craft. Ten poradnik powstał ku pomocy nowym graczom, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z Tekkitem. Jako że nie da się opisać dobrze każdego przedmiotu w jednym wpisie, dlatego zrobię wiele porad, w każdej opisując inny przedmiot z Tekkita. Będę posługiwał się oryginalnymi nazwami (angielskimi). Macie wpływ co będę opisywał, wystarczy że napiszecie w komentarzu ostatniego poradnika, co chcielibyście bym wam opisał. Wybiorę najczęściej występujący przedmiot/maszynę i w przeciągu 2 wpisów opisze Wam je. W tym poradniku przedstawię podstawy podstaw z Tekkita.

1

Złoża
W Tekkicie występuje wiele nowych złóż, zarówno w normalnym świecie jak i w Netherze (analogicznie TYLKO złoża które mają przedrostek "Nether" występuję w Netherze) i są to: Nether Coal, Nether Diamond, Nether Gold Ore, Nether Iron Ore, Nether Lapis Lazuli, Nether Redstone Ore, Nether Copper Ore, Nether Tin Ore, Ruby Ore, Emerald Ore, Sapphire Ore, Silver Ore, Tin Ore, Copper Ore, Tungsten Ore, Nikolite Ore. Dodatkowo pojawiły się 2 ciekawe materiały budowlane: Marble i Basalt. Marble znajdziecie pod powierzchnią ziemi, występuje dość pospolicie. Z Basalt-u zbudowane są wulkany. Jest to materiał twardy, wybuch Creeper-a nie niszczy go.


2

Rośliny i drzewa
Co do roślin to pojawił się nowy kwiat Indigo Flower z którego możemy zrobić barwnik. Dodatkowo dodano nasiona Flax Seed, ich opis będzie w innym poradniku. Jeżeli chodzi o drzewa to dodano 2 nowe sadzonki które, (UWAGA !) mają podobne nazwy. Są to: Rubber Sapling oraz Rubber Tree Sapling. Z pierwszego z nich wyrasta drzewo o wysokości porównywalnej do drzewa z dżungli i tylko tam możemy je znaleźć. Jego pień ma wymiary 3x3, a z jego drewna można wytworzyć jedynie 8 Stick. Drzewo z drugiej sadzonki, tj. Rubber Tree Sapling, jest bardziej przydatne niż pierwsze omawiane drzewo. Występuje naturalnie wszędzie jednak najwięcej na bagnach. Na jego pniu można zauważyć jasnobrązowe plamy. To z tych plam wydobywamy Sticky Resin, ale jak wydobywać dowiecie się w innym poradniku.


3

Na początek to tyle, jeśli macie jakieś uwagi, czy prośby to piszcie je w komentarzach.

Pozdrawiam,
LuQ3


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.09.2012

Komentarze

porada jest rewelacyjna :) czekam na dalszą część:)

Ostatnio zmieniony: 2012-09-28 08:37:31