Jak wybrać grę na imprezę?

Czy można dobrze bawić się na domówce grając w gry towarzyskie? Oczywiście, że tak! Jednak zanim zabierzemy naszą ulubioną grę trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które są dość przydatne podczas doboru.

  • Trochę czasu i chęci
1

Po pierwsze mówiąc "gra towarzyska na imprezę" zwykle ma się na myśli grę planszową lub karcianą, gry komputerowe i RPG zwykle nie sprawdzają się w takich przypadkach (wyłączając sytuacje, gdy zbiera się grupa fascynatów takowych gier z komputerami bądź znających dobrze gry RPG).


2

Na samym początku, należy zwrócić uwagę na prostotę zasad gdy. Jeśli gra będzie zbyt skomplikowana, niemożliwym będzie granie w nią w gronie ludzi nie znających jej wcześniej. Sam fakt długiego tłumaczenia zasad jest odstraszający, a gdy na imprezie występuje alkohol, długie i zawiłe zasady są barierą nie do przebrnięcia. Tak więc najlepiej by gra miała proste zasady i była w miarę intuicyjna.


3

Dobrze by gra wywoływała interakcje między współgraczami. Nie ma nic gorszego niż brak zainteresowania, a ono zawsze występuje, gdy gra nie wzbudza emocji. W celu stwierdzenia czy takowe występują warto jest wybraną grę przetestować przed zabraniem jej na imprezę.


4

Dobrze jest by gra miała aspekt humorystyczny. Dzięki czemu gra w grupie może być bardziej interesująca.


5

Gdy wybierzemy już takową grę, przed zakupem warto ją wypróbować. Część sklepów z takowymi grami umożliwia klientom wynajęcie gry na kilka dni lub zagranie na miejscu. Warto jest przed zakupem skorzystać z takiej możliwości dzięki czemu upewnimy się, czy gra na pewno jest tym czego szukamy.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Takimi grami są np. fasolki czy mafia


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 12.10.2012

Komentarze

Hanss2009, Ty prowokatorze... Dobra porada. Wiem bo kiedyś miałem problem z wymyśleniem jakiejś integrującej zabawy na imprezie. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-04-22 23:24:08

Proponuję grę w " słoneczko";) Taki żart;)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-09 19:28:41

ciekawe.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-13 17:06:43