Jak tworzyć "let's playe" jak JJay Joker?

W tym poradniku pokażę wam jak powinno się zacząć przygodę z nagrywaniem gier (niekoniecznie let's playów) na youtube lub inne serwisy z filmami. Życzę przyjemnego czytania :)

  • Sprawny komputer (oczywiście wmiarę nowy)
  • Porządne łącze internetowe (myślę że 10Mb DL i 2 Mb Ul to minimum)
  • Dużo chęci i samozaparcia
  • Oryginalne gry! (chyba najważniejsze)
1

Przede wszystkim musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie nagrać w ciągu tygodnia jeden film. Myślę, że to jest takie minimum.


2

Pomyśl także czy sprzętowo poradzisz sobie z tym wyzwaniem, nie widzę sensu w nagrywaniu filmów na komputerze sprzed 5 lat, bez dobrego mikrofonu, czy słuchawek (nie mówię o cenie ale o jakości i stuprocentowym działaniu).


3

Jeżeli chcesz zaistnieć jak polscy zagrajmerzy, tacy jak RockAlone, JJay Joker, Ctsg, Madzik89 czy Rojov13 potrzebujesz także konkretnego planu na rozwijanie swoich materiałów także po dodaniu filmu do serwisu. Powinieneś komentować i czytać komentarze. Swoje materiały możesz rozwijać np. poprzez streamowanie live, granie multiplayer z widzami czy vlogi o grach i nie tylko.


4

Postaraj się nawiązać kontakt z widzami np. poprzez dodanie do materiałów tzw. FaceCam'a w rogu czy spotkań i różnego rodzaju zlotów.


5

Lecz najważniejsze jest jeszcze przed nami. Jeżeli na przykład chcesz zacząć zarabiać na takim youtube czy twitchu musisz zabłysnąć i przebić się przez (nie lubię tego słowa) tzw. "gimbusy". Nie możesz nagrywać tylko pojedynczej serii, lecz planować materiały na przyszłość, wybiegać w przyszłość.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Są to tylko moje uwagi i spostrzeżenia nie obiecuję że przyniosą sukces. To już zależy tylko od ciebie i twoich chęci :))


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.09.2012

Komentarze

Porada ogólnie mi się podoba, jednak żeby streamować, grać z widzami trzeba przede wszystkim już jakichś aktywnych widzów posiadać, o zlotach czy spotkaniach nie wspominając :) Może warto byłoby dodać rady dla osób które zupełnie zaczynają, w stylu jak przyciągnąć uwagę czy nie zostać kanałem z 10 wyświetleniami przez cały czas.