Jak trenować APM?

APM - actions per minte, to atrybut określający jak szybko prowadzimy naszą grę. Jest niezwykle istotny jeśli chodzi o gry strategiczne takie jak Starcraft 2 czy Warcraft 3.

1

Istotna rzecz to zrozumienie skąd bierze się szybki apm. Dobry gracz wykonuje swoje czynności po to by osiągnąć konkretny cel. Nie mówię tutaj o kolejności budowania budynków, mówią o konkretnych zagraniach, takich jak wysłanie jednostek do przodu, żeby zmusić przeciwnika do przestania robienia robotników i tym podobne.

Wspominam o tym ponieważ istotne jest, aby wiedzieć co chcemy osiągnąć, jaką strategią będziemy grać i jakie rodzaje agresji, w których momentach gry będziemy przeprowadzać. Wtedy nasze ruchy są zautomatyzowane i dzięki temu gramy dużo szybciej.


2

Wysoki APM połączony z accuracy, czyli z dokładnym zaznaczaniem jednostek szybkim ruchem myszki są istotne przy microwaniu. Każdy kto gra w strategie zdaje sobie sprawę, że dobre micro to bardzo ważny element.

Aby wyćwiczyć szybkie klikanie i accuracy, co za tym idzie, polepszyć nasze micro, możemy skorzystać ze znakomitej aplikacji internetowej, która znajduje się pod tym adresem: http://missionred.com/games/reflexte.html

Jest to rodzaj gierki, w której pojawiają się na ekranie kulki, w które musisz klikać. Z czasem kulek pojawia sie coraz więcej, pojawiają się coraz szybciej.

Moim zdaniem to znakomity trening apmu :)


3

Szybkość naszej gry rośnie diametralnie, gdy używamy wielu podgrup. Nie tylko do najważniejszych budynków i armii, ale również do pojedynczych jednostek scoutujących, budynków do ulepszeń ect. Hotkejuj wszystko, czego używasz, a twoja gra będzie bardziej zautomatyzowana - szybsza!


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Pamiętajcie jednak, że nasza szybkość gry rozwija się najbardziej poprzez masowanie gier. Im więcej gramy, im bardziej nasza gra jest poukładana tym szybciej zaczynamy grać.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.05.2012

Komentarze

No, to już nie za bardzo moja 'działka' ale stronka z kroku nr 2 - fajna :)

Ostatnio zmieniony: 2012-05-12 15:14:16