Jak pad Esperanza EG102 sterować grą zgodną z kontrolerem XBOX 360?

Gry wiele zyskują, gdy możemy je wygodnie obsługiwać za pomocą kontrolera gier. Niestety na rynku istnieje kilka standardów obsługi kontrolerów wzajemnie ze sobą konkurujących. Jednym z tych standardów są kontrolery zgodne z systemami PS3, innym zgodne z XBOX360 jeszcze inny format ma WII. Na szczęście istnieją jeszcze kontrolery uniwersalne np. EG102 Esperanzy kosztujące naprawdę niewielkie pieniążki. Jak uczynić taki tani kontroler zgodnym ze standardem XBOX 360?

  • Oprogramowanie emulatora Standardu XBOX 360
1

Jak działa kontroler gry w PC?

Jak działa kontroler gry w PC? Kontroler PS3 i PC też może współdziałać z grami dla XBOX360.

Urządzenia do kontroli gier wywodzą się z platform konsolowych. Na powierzchni kontrolera mamy, więc co najmniej dwa joysticki analogowe i pad cyfrowy. Są również przyciski Select, Start, przełącznik trybu cyfrowo-analogowego oraz 4 przyciski funkcyjne. Z przodu sterownika mamy jeszcze cztery przyciski spustowe. Ten cały chaos, podlega standaryzacji i pozwala na przewidywalne sterowanie grami odnoszące się do poszczególnych przycisków.
Każda z gier zgodna ze standardem w sposób intuicyjny posługuje się oznaczeniami przycisków,
w PS3 są to figury geometryczne, zaś w XBOX 380 oznaczone literami X, Y, A, B.
Za współpracę kontrolera z PC odpowiada sterownik.


2

Kontroler EG102

Kontroler EG102 Oprogramowanie emulatora OpenSource.

Z założenia kontroler Esperanza jest przystosowany do obsługi standardu PC i PS3. Zarówno układ przycisków, jak i interfejs USB pozwala na łatwe obsługiwanie gier posiadających obsługę tego standardu. Kontroler ESPERANZA Vibration Gamepad EG102 USB Warrior jest tani i prosty w budowie, ale całkiem dobry dla początkującego gracza.
Niestety w grach np. "ScoobyDoo" zgodnych z formatem XBOX 360 nasz kontroler jest bezużyteczny , gra po prostu go nie widzi.


3

Jak to można zmienić?

Jak to można zmienić? Menu główne edytora ustawień emulatora.

Aby móc użyć naszego urządzenia w grach zgodnych z XBOX360 potrzebny jest emulator kontrolera XBOX 360 tłumaczący polecenia pada EG102 na funkcje zrozumiałe dla gry.
Przykładem takiego emulatora może, być "Xbox 360 Controller Emulator", zawierający edytor "TocaEdit Xbox 360 Controller Emulator".
Zasada działania programu edytora polega na stworzeniu pliku konfiguracyjnego, który odwzoruje przyciski, joysticki i przyciski spustowe posiadanego kontrolera na wirtualne funkcje kontrolera XBOX zawarte w pliku xinput1_3.dll.


4

Konfiguracja programu

Konfiguracja programu Konfiguracja.

Proces konfiguracji emulatora dzięki graficznemu edytorowi jest banalnie prosty. Polega głównie na przypisaniu poszczególnych przycisków, i joysticków posiadanego pada do funkcji emulatora. Przy każdej opcji jest rozwijane menu, gdzie możemy przypisać przyciski, osie działania joysticków, przypisanie joysticka cyfrowego. Po zakończeniu procesu przypisywania zapisujemy naszą pracę przyciskiem SAVE. Dane są zapisane w pliku "x360ce.ini".


5

Jak wykorzystać naszą konfigurację.

Aby móc korzystać z przeprowadzonej konfiguracji konieczne jest przekopiowanie z katalogu, w którym uruchomiliśmy plik edytora dwóch plików: xinput1_3.dll i x360ce.ini, do katalogu, w którym znajduje się plik wykonywalny gry .exe. Samo działanie pada ustawiamy i konfigurujemy w posiadanej grze jako pad XBOX 360.
Dzięki emulatorowi możemy zagrać w grę zgodną z XBOX 360 i ucieszyć nasze dziecko.
A jeśli gra się przyjmie i będzie naprawdę dobra, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić oryginalny pad XBOX 360 dla PC.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.08.2014

Komentarze