Jak miło wykorzystać kartkę w kratkę? (Piłkarzyki cz. 2)

Tym razem chciałem przestawić inne zasady gry w piłkarzyki na kartce w kratkę. Pamiętam jak byłem mały, że tata wiele godzin spędził ze mną na graniu w tą wersję tej gry. Oto podstawowe jej zasady:

  • Kartka w kratkę
  • Długopis lub ołówek
  • Dwóch graczy
1

Rysujemy boisko na kartce w kratkę, najlepiej A5, A6, B5 itp. Bramki powinny mieć szerokość 4 kratek. Zaznaczmy środek boiska i losujemy, kto pierwszy wykonuje ruch.


2

W jednym ruchu można przesunąć się w stronę bramki przeciwnika o 3 kratki, kreśląc linię po długościach boku lub przekątnej kratki. W kolejnych ruchach nie można poruszać się po już zarysowanych liniach ani ich przecinać. Kilka przykładowych ruchów widać na zdjęciu obok.


3

By zyskać dodatkowy ruch należy doprowadzić do sytuacji, w której przeciwnik nie ma możliwości poruszenia się, tz. wykonania 3 linii po długości lub przekątnej kratki nie dotykając już narysowanych linii.


4

Gdy zablokujemy przeciwnika możemy wykonać dodatkowy ruch o długości 7 kratek W LINI PROSTEJ po długości boków kratek lub ich przekątnych. W tej sytuacji można przecinać już narysowane linie i kreślić po nich.


5

Przy wykonywaniu dodatkowego ruchu można odbić się od bandy.


6

Sytuacją pożądaną jest, gdy wykonując dodatkowy ruch mamy możliwość zatrzymać się w miejscu gdzie przeciwnik dalej nie może się poruszyć. Zyskujemy w ten sposób kolejny dodatkowy ruch o długości 7 kratek w linii prostej.


7

Wygrywa osoba, która pierwsza przekroczy linię bramki przeciwnika. Przed rozpoczęciem gry należy ustalić czy będą liczone bramki odbite od „słupka”.


8

Uwagi i spostrzeżenia

- Zdjęcie główne pochodzi ze strony http://files.myopera.com/Flet/blog/s001.jpg


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.10.2009

Komentarze