Jak grać w plemiona?

Plemiona to przeglądarkowa gra online, której akcja toczy się w średniowieczu. Gracz posiada małą wioskę, którą poprzez rozbudowę musi doprowadzić na szczyt rankingów. Gry przeglądarkowe są niesamowitymi zjadaczami czasu, ale jeśli masz go pod dostatkiem, to spokojnie możesz zagrać w Plemiona. Po przeczytaniu mojego artykułu dowiesz się jak zacząć grać w plemiona i jakich błędów na początku się wystrzegać.

1

Zakładam, że z zarejestrowaniem konta i jego aktywacją poradziłeś sobie bez przeszkód. Teraz stajesz przed zadaniem rozbudowanie wioski, która będzie trzonem twojego imperium. Najlepiej rejestrować się na Nowych Światach, na których zaczynasz grę na podobnym etapie co reszta uczestników, dzięki temu nie będziesz musiał "gonić rankingu" , a możesz być od razu w TOP.


2

Pierwsze 7 dni jesteś chroniony przed atakami innych graczy, więc wykorzystaj ten czas na rozwój ECO*, nie przejmuj się że inny gracz ma już kilka sztuk wojska, pakuj w ECO i się nie przejmuj, rozbudowuj kolejno cegielnię, tartak i żelazo, żeby ich poziomy nie różniły się zbytnio między sobą, dzięki temu nie będziesz miał problemu nadwyżek surowców.


3

Około 5 dnia postaw koszary i inwestuj wszystkie surowce w "pikinierów", mają oni wysoką nośność łupów, są idealne do farmienia* pustych wiosek, zanim nie wyprodukujesz lekkiej kawalerii. Od czasu kiedy masz 10 pikinierów spokojnie może zacząć farmić, wybieraj małe, nie rozwijające się wioski, dzięki temu masz pewność że nie stracisz swoich wojsk.


4

Kiedy liczba pikinierów wzrośnie do około 300, dorób 100 mieczników, dzięki temu twoja wioska będzie zabezpieczona na pierwszy etap gry. Nie zapominaj oczywiście rozwijać ECO, ponieważ to ona zarabia na twoją wioskę, kiedy Ty nie grasz. (Mur rozbuduj najlepiej do 10 poziomu).


5

Myślę że tych kilka podstawowych zasad pozwoli Ci dobrze zacząć grę w plemiona. Później już sam będziesz potrafił opracować własną strategię dalszego rozwoju.

____
ECO* - budynki produkujące surowce
farmienie* - ataki na wioskę, która jest opuszczona (nikt nią nie gra), jeden z podstawowych


6

Teraz pojawiają się nowe opcje w plemionach, np. świat "MAKLER PLEMIENNY", który poza zwykłą grą uczy jak w odpowiednim momencie inwestować surowce, i tym podobne. Może mi się wydaje, ale to chyba próba nauki młodzieży inwestowania, dla zabawy, ale zawsze.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.01.2011

Komentarze

Może spróbuje

Ostatnio zmieniony: 2013-03-21 10:17:37