Jak grać w papier kamień nożyce?

Gra papier kamień nożyce to gra dla dwóch osób. Z tej porady dowiesz się jak zabić nudę grając w... papier kamień nożyce.

1
www.flickr.com, autor: princess toadie www.flickr.com, autor: princess toadie

Gra papier kamień nożyce to gra polegająca na jednoczesnym pokazywaniu przez dwóch graczy symbolu papieru, kamienia lub nożyc. Na dany znak gracze równocześnie wyciągają przed siebie ręce ułożone w kształt papieru (ręka płaska, palce zwarte), kamienia (ręka zwinięta w pięść), nożyc (palce: wskazujący i środkowy - wysunięte do przodu i rozwarte, reszta palców podwinięte).


2
www.flickr.com, autor: abluesheep www.flickr.com, autor: abluesheep

Jeśli gracze jednocześnie pokażą taki sam symbol czyli ułożą ręce w ten sam sposób jest remis.


3
www.flickr.com, autor: DavidDMuir www.flickr.com, autor: DavidDMuir

Jeśli jeden z graczy pokaże "papier" a drugi "kamień" wygrywa ten gracz, który pokazał "papier". Założenie jest takie, że "papier zawija kamień", dlatego wygrywa "papier".


4
www.flickr.com, autor: bear513a www.flickr.com, autor: bear513a

Jeśli jeden z graczy pokaże "kamień" a drugi "nożyce" wygrywa "kamień". Założenie jest takie, że "kamień tępi nożyce", dlatego wygrywa "kamień".


5
www.flickr.com, autor: Mrs Piggy** www.flickr.com, autor: Mrs Piggy**

Jeśli jeden z graczy pokaże "papier" a drugi "nożyce" wygrywają "nożyce". Założenie jest takie, że "nożyce przecinają papier", dlatego wygrywają "nożyce".


6
www.flickr.com, autor: Mrs Piggy** www.flickr.com, autor: Mrs Piggy**

W zasadzie papier kamień nożyce to gra czysto losowa. W praktyce istnieje jednak pewien czynnik psychologiczny, który wpływa na to, że gracze będąc ludźmi a nie maszynami nie są w stanie generować symboli w sposób czysto losowy. Dlatego często wygrywa ten z graczy, który na dłuższą metę uzyska przewagę psychologiczną. Najczęściej gra się do 10, 20 lub 50-ciu zwycięstw (sprawa umowna).


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.05.2011

Komentarze

dobra gra
kiedyś się w to grało godzinami;)

Ostatnio zmieniony: 2011-05-21 08:41:18