Jak grać w orzeł czy reszka?
W tej poradzie dowiesz się jak grać w grę orzeł czy reszka? Poznasz nie tylko zasady ale również ciekawe strategie.
- • orzeł lub reszka czyli...moneta
- • kasa
Gra orzeł czy reszka to gra dla dwóch osób. Jedna z nich rzuca monetą (nazwijmy ją krupierem), a druga obstawia (nazwijmy ją graczem).
Ustalenie kto jest krupierem, a kto graczem jest sprawą umowną, choć w przypadku sporu można po prostu... rzucić monetą.
Na początku gracz obstawia - czyli kładzie stawkę na stół i mówi na co obstawia na orła czy reszkę.
Jeśli wypadnie ta strona monety, którą przewidział gracz, zabiera on swoją stawkę z powrotem, a krupier dokłada mu od siebie jeszcze równowartość stawki, która była na stole. Gracz wygrywa.
Jeśli wypadnie ta strona monety, której gracz nie przewidział, krupier zabiera stawkę graczowi. Krupier wygrywa.
Orzeł czy reszka to gra czysto losowa wygrywa ten kto ma więcej szczęścia. Przegrywa ten, kto w momencie przerwania gry ma mniej kasy niż miał na początku lub przegrywa ten komu... braknie kasy. Wtedy grę kończy się automatycznie.
Mimo, że jest to gra losowa, w której o wygranej decyduje szczęście, to okazuje się, że... szczęściu czasami można trochę "dopomóc".
Aby "dopomóc" szczęściu można zastosować tzw. strategię martyngałową zwaną czasami systemem Martingale. Strategia ta polega na tym, że gracz obstawia cały czas podstawową stawkę jeśli wygrywa. Jeśli przegrywa podwaja stawkę na kolejny zakład, jeśli ponownie przegrywa podwaja podwojoną stawkę itd.
System pozwala z dużym prawdopodobieństwem wygrywać na krótką metę. Niestety ma również pewną wadę...
Może się zdarzyć, że przy dłuższej serii niekorzystnych dla gracza rzutów monetą, na kolejne podwojenie stawki graczowi zabraknie pieniędzy i będzie on... bankrutem.
Strategia Fibonacciego zwana również systemem Fibonacciego różni się od systemu Martingale tym, że przy porażce gracz nie podwaja stawki lecz zwiększa ją do takiej kwoty jaką pokazuje mu kolejna liczba w ciągu Fibonacciego. Oznacza to że gracz, który obstawił złotówkę i przegrał stawia 2 złote, jeśli ponownie przegrywa stawia 3 złote, jeśli ponownie przegrywa stawia 5 złotych, potem 8zł, 13zł, 21zł, 34zł, 55zł itd. Dokładnie tak jak pokazuje mu kolejna liczba ciągu Fibonacciego. O liczbach i ciągu Fibonacciego przeczytasz tutaj:
http://www.zaradni.pl/porada/6582,jak_tworzyc_ciag_liczb_fibonacciego
Kolejne liczby ciągu Fibonacciego, które wykorzystuje gracz to:
1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610, 987, 1597, 2584, 4181...
Z oczywistych względów pominięto tu dwie początkowe liczby ciągu ponieważ gracz z nich nie korzysta. Pełny ciąg Fibonacciego to:0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610, 987, 1597, 2584, 4181...
Grając systemem Fibonacciego podobnie zresztą jak i systemem Martingale gracz musi mniej lub bardziej ale zawsze zwiększać stawkę, co w konsekwencji prowadzi do... bankructwa wtedy gdy zdarzy się dłuższa niekorzystna seria dla gracza. Przy systemie Fibonacciego gracz może dłużej utrzymywać się w grze niż przy systemie Martingale ponieważ wytrzyma dłuższą serię porażek przy tym samym kapitale początkowym. Jednak jeśli założyć, że gracz utrzyma się przez dłuższy czas w grze i nie zostanie "trafiony" długą niekorzystną serią to... system Martingale da mu nieco większą stopę zwrotu.
Oba systemy z dużą dozą prawdopodobieństwa mogą dać zysk w krótkiej perspektywie czasowej. Na dłuższą metę oba prowadzą do... bankructwa gracza. Systemy te niektórzy stosują do gry w kasynie (ruletka), do gry w zakładach bukmacherskich lub nawet...do gry na giełdzie.
• Przeczytaj teraz:
Komentarze
Ostatnio zmieniony: 2013-04-17 10:29:15
Ostatnio zmieniony: 2012-01-17 01:59:44
Ostatnio zmieniony: 2011-10-19 15:20:10
Dodaj komentarz