Jak grać w Battlefield: Play 4 Free - wskazówki (część 3)?

Kolejna porada o Battlefield: Play 4 Free. Tym o wielu rzeczach, o których powinniśmy pamiętać, a także o tych, które dają przewagę na polu bitwy. Będzie trochę o grze w grupie, pojawi się parę rad dotyczących jazdy czołgiem i innymi pojazdami.

1

Wchodząc na budynki, na których jest już wróg, zadaj sobie 2 pytania:
-czy chcę wejść po cichu, czy z hukiem?
Wejście po cichu oznacza eliminację wroga za pomocą noża. W ten sposób możemy łatwo wyeliminować kilka wrogich jednostek. Takie rozwiązanie jest dość dobre, jeśli gramy zwiadowcą, gdyż zazwyczaj nasza broń nie ma zbyt dużej szybkostrzelności (Rate of Fire).
Jednak czasami wejście po cichu okazuje się niemożliwe, wtedy najpierw rzucamy granaty, a potem wchodzimy niszcząc wszystkich na swojej drodze.
-czy na budynku jest snajper?
Jeśli tak, to istnieje duża szansa, że podłożył Claymore. W takiej sytuacji wejście po cichu może okazać się ryzykowne, chyba że wydaliśmy punkty na wyszkolenie umiejętności omijania claymore’ów. Lepiej przed wejściem rzucić granat, który zniszczy Claymore, lub zrezygnować z wchodzenia na górę i obsypywać wroga deszcze granatów z powierzchni ziemi.
Po udanej operacji „czyszczenia dachów” dobrym pomysłem może okazać się zejście i zajęcie pozycji, gdzieś w pobliżu (grając jako zwiadowca, możemy przed zejściem podłożyć Claymore). Dlaczego dobrze jest opuścić taką pozycję? Po pierwsze, jeśli na dachu znajdowali się wrogowie, to pewnie budynek leży blisko linii frontu, lub nawet po stronie wroga. W takiej sytuacji możemy szybko zostać trafieni przez snajperów polujących z innych dachów. Po drugie, wróg lubi wracać na miejsce, gdzie został pokonany.
Dlatego dobrze jest zająć pozycję, z której będziemy mieli widok na ten dach i istnieje duża szansa, że trafimy poszukującego odwetu wroga.


2

Zanim zaczniesz jakiś atak, staraj się ustawić tak, by w razie konfrontacji być na wygranej pozycji. Myśl w jaki sposób możesz zyskać przewagę nad wrogiem.


3
Jak grać w Battlefield: Play 4 Free? Jak grać w Battlefield: Play 4 Free?

Drużyna wygrywa jeśli kontroluje flagi. Więc jeśli rusz się i zajmuj je, bo właśnie o to chodzi w tej grze. No, chyba że jesteś snajperem z M95 i właśnie stoisz na dźwigu…


4

Miej oczy dookoła głowy. Gdy zamierzasz biec przez otwarty teren upewnij się, czy tuż obok nie stoi nieprzyjaciel. Jak poznać, że wróg jest tuż za rogiem, albo że wychodząc na jakiś teren istnieje duże ryzyko, że staniemy się celem dla snajpera? Spójrz, czy na ziemi leżą ciała, jeśli tak, to znajdź inną, bezpieczniejszą drogą, jeśli nie, możesz ruszać.


5

Korzystaj z podstępu. Myśl jak możesz postawić wroga w nieprzyjaznej dla niego pozycji. Możesz np. upozorować, że skończyły ci się naboje w magazynku i schować się za rogiem, a następnie wyskoczyć i oddać kilka celnych strzałów. Dobrym pomysłem jest też zajście wroga od boku lub od tyłu.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.08.2012

Komentarze