Jak grać w Battlefield: Play 4 Free – czołg (część 3)?

Trzecia i ostatnia część tekstu o jeździe czołgiem. W tym fragmencie przeczytasz kolejne sposoby na pokonanie czołgu, a także sposoby na walkę za jego pomocą.

 • Battlefield: Play 4 Free.
1
 • jeśli jesteś mechanikiem i twój pojazd za chwilę wybuchnie a wrogowi zostało niewiele życia, prędko wysiadaj, zmień broń na RPG i strzelaj!


2
 • helikopter i samolot– w mojej opinii są największym zagrożeniem dla czołgu. Dlaczego? Gdyż trudno jest się przed nimi obronić. Wystarczy, szybki nalot, kilka strzałów i czołgu nie ma. Oczywiście, żeby sprawnie walczyć z czołgami, powinniśmy nauczyć się latania. Najlepiej do tego celu ściągnąć demo Battlefield 2, zamiast rozbijać kolejne maszyny nie dając grać innym, co niestety jest częstym zjawiskiem.


3
 • wieżyczki (stanowiska, z których możemy strzelać rakietami)– pozwalają na zadanie stosunkowo dużych obrażeń, jednak praktycznie od razu stajemy się widoczni. Dobrym pomysłem jest oddanie strzału i natychmiastowe opuszczenie wieżyczki, a po chwili powrót i oddanie kolejnego strzału, jednak tą opcję należy raczej traktować jako pomocniczą, gdyż zniszczenie czołgu, gdy ten ma ponad 50% HP jest bardzo trudne.


4
Jak grać w Battlefield: Play 4 Free – czołg? Jak grać w Battlefield: Play 4 Free – czołg?

Jak walczyć czołgiem:
- czołg jest dość dobrym sposobem na podbijanie flag, szczególnie jeśli towarzyszy mu kilka żołnierzy. Zniszczenie tak potężnej maszyny zawsze zajmie trochę czasu, więc jest bardzo prawdopodobne, że uda nam się zdobyć flagę, co może przesądzić o zwycięstwie.


5
 • przydaje się do walki na otwartych przestrzeniach, tam gdzie nie można zaskoczyć go od tyłu i tam, gdzie trudno jest ukryć się mechanikowi z RPG.
  - wyruszając czołgiem ZAWSZE zabieraj ze sobą drugiego gracza. Bardzo dobrze, jeśli choć jeden z was może naprawiać pojazd w trakcie jazdy, gdyż to bardzo zwiększa szanse przetrwania.


6

-czołg zaczyna płonąć? Uciekaj! Zawsze możesz jeszcze walczyć za pomocą karabinu, a śmierć w płonącej maszynie nie jest zbyt dobrym wyborem.
- dobrą strategią może okazać się przebywanie w ukryciu tuż obok głównych tras i niszczenie wszystkich nadjeżdżających pojazdów.


7
 • jeśli jedziesz czołgiem samotnie i nagle pojawia się jeden lub kilku wrogich żołnierzy, zmień pozycję na karabin, trafienie człowieka pociskiem jest dość trudne, choć jeśli się uda, to wystarczy jeden strzał.


8

Uwagi i spostrzeżenia

 • Jak grać jako zwiadowca w Battlefield: Play 4 Free? http://www.zaradni.pl/porada/9354,jak_grac_jako_zwiadowca_snajper_w_battlefield_play_4_free_czesc_1

 • Jak grać w Battlefield: Play 4 Free - wskazówki? http://www.zaradni.pl/porada/9381,jak_grac_w_battlefield_play_4_free_wskazowki_czesc_1

 • Jak wybrać klasę postaci w Battlefield: Play 4 Free? http://www.zaradni.pl/porada/9348,jak_wybrac_klase_postaci_w_battlefield_play_4_free


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 06.08.2012

Komentarze