Jak grać w Battlefield: Play 4 Free – czołg (część 2)?

Druga część poradnika o grze czołgiem w Battlefield: Play 4 Free?

  • Battlefield: Play 4 Free.
1
  • RPG – co tu dużo mówić… Po prostu ukrywamy się za ścianą, skałami lub inną przeszkodą wychylamy się na moment i oddajemy strzał. Dobrze jest ostrzeliwać czołgi mając obok siebie szturmowca, gdyż w przeciwnym razie prawdopodobnie zabraknie nam amunicji, by zniszczyć tą wielką maszynę.


2
Jak grać w Battlefield: Play 4 Free – czołg? Jak grać w Battlefield: Play 4 Free – czołg?
  • jeśli nie mamy możliwości zaatakowania za pomocą RPG, C4 czy min, a czołg nie ma zbyt wiele punktów życia (HP), możemy śmiało rzucać granaty. Jeden może zadać 50-70 punktów obrażeń, jeśli trafimy w pancerz, a nawet 100-170 punktów obrażeń, jeśli trafimy w wieżyczkę. Mając 4 granaty jesteśmy w stanie odebrać czołgowi połowę punktów życia. Niestety, musimy pamiętać o tym, że rzucając granatem dość łatwo jest chybić, poza tym w przeciwieństwie do mechanika z RPG, musimy podejść dość blisko czołgu, co stwarza niebezpieczeństwo bycia trafionym. Jednak nie należy zapominać, że jest to bardzo dobry sposób, na zadanie kilkuset punktów obrażeń. Może okazać się szczególnie przydatny, gdy wrogi czołg walczy z naszym czołgiem lub APC i wtedy użycie granatu może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.


3
  • naturalnym wrogiem dla czołgu jest oczywiście inny czołg. W konfrontacji dwóch czołgów często wygrywa ten, który pierwszy zacznie ostrzał i nie będzie chybił. Podczas takiej wymiany ognia unikaj bycia trafionym przez wroga, gdy przeładowujesz pocisk, poruszaj się naprzód lub wstecz. To technika niezwykle prosta do zastosowania, a zmniejsza ryzyko bycia trafionym przez nieprzyjaciela. Pamiętaj o tym, w końcu trudniej jest trafić w ruchomy cel, niż w statyczny.


4
  • APC – ma słabszy pancerz, lecz ze względu na większą szybkość i zwrotność może okazać się trudnym rywalem nawet dla dobrego czołgisty. W bezpośredniej konfrontacji masz małe szanse, więc staraj się ukrywać za budynkami, w ostateczności mogą być też drzewa lub skały. Flankuj! Zaskocz wroga strzałami z boku, a następnie zniknij za budynkiem, wyjedź z drugiej strony i oddaj kolejne kilka strzałów. Potem znowu zmień miejsce, z którego strzelasz. Proste, prawda?


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.08.2012

Komentarze