Jak grać w Battlefield: Play 4 Free – APC (część 1)?

Kolejny tekst z cyklu Battlefield: Play 4 Free, tym razem zajmiemy się APC. Niektórzy twierdzą, że jego moc jest porównywalna z mocą czołgu, ja uważam że w niektórych sytuacjach może okazać się znacznie lepsze.

1

Prowadzone przez doświadczonego gracza APC może okazać się niezwykle dobre w wielu sytuacjach na polu bitwy. Warto dodać, że klasą, która najlepiej nadaje się do walki w APC (i w pojazdach w ogóle) jest mechanik (enginieer).
Najpierw omówię jak walczyć przeciwko APC za pomocą różnych metod:


2

-czołg – bardziej wytrzymały od APC, jego pocisk wyrządza również większe obrażenia. Polując na APC za jego pomocą musimy pamiętać, że jest mniej zwrotny i wolniejszy, dlatego najlepiej będzie jeśli uda nam się walczyć w terenie otwartym (świetnym przykładem jest mapa Oman). Znacznie trudniej jest walczyć na terenie zamkniętym, takim jak np. Karkand, gdzie APC może łatwo uciec lub ukryć się za pierwszym lepszym budynkiem. Unikaj gonienia APC, jeśli ten ucieka, chyba że naprawdę niewiele brakuje, aby go pokonać, w przeciwnym razie pogoń nic nie da, gdyż czołg jest gorszy pod względem zarówno prędkości jak i zwrotności.


3
Jak grać w Battlefield: Play 4 Free – APC? Jak grać w Battlefield: Play 4 Free – APC?
 • APC – oczywiście przeciwko APC możemy walczyć również innym APC. Oczywiście szanse są bardzo wyrównane, więc o tym kto wygra decydują następujące czynniki (należy je brać pod uwagę również podczas starć innych pojazdów z APC oraz w ogóle w jakichkolwiek starciach):
  #pierwszy strzał – w bardzo wyrównanych pojedynkach często o tym kto ocaleje, decyduje to, kto odda pierwszy strzał
  #obecność TOW missle – jest to jedna z umiejętności (rakiety ziemia – powietrze), które można wyszkolić. Pozwala na zadanie dodatkowych obrażeń.
  #zasłona – coś za czym możemy się ukryć, np. budynek, skały, a nawet drzewa. Pozwoli nam uniknąć kilku strzałów.
  #opancerzenie – w zasadzie nie ma co opisywać, pojazd z lepszym opancerzeniem obrywa mniej.
  #zdolności kierowcy do celowania – kiepski kierowca może chybić kilka strzałów. Zazwyczaj dość szybko ponosi konsekwencje swojej niecelności.
  #zdolności kierowcy do unikania strzałów – podczas walk na otwartym terenie, gdzie nie ma możliwości ukrycia za ścianą, można próbować unikać strzałów poprzez jeżdżenie w przód i w tył lub na boki.


4

Uwagi i spostrzeżenia

 • Pełną listę moich tekstów o Battlefield: Play 4 Free znajdziesz w moim profilu oraz za pomocą wyszukiwarki portalu.


Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 07.08.2012

Komentarze