Jak grać jako zwiadowca (snajper) w Battlefield: Play 4 Free(część 1)?

Zwiadowca jest najpopularniejszą klasą w Battlefield: Play 4 Free. Wyposażony w karabin snajperski może zaskoczyć wroga strzałem z dużej odległości. Przeznaczony raczej do gry samotnej, choć przyda się także w drużynie. Jak grać nim dobrze? O tym właśnie dzisiejszy tekst.

  • komputer z zainstalowanym Battlefield: Play 4 Free
1

Zacznijmy od jednego z najbardziej charakterystycznych dla snajpera przedmiotów: karabinu snajperskiego. Istnieje kilka różnych typów karabinów, najlepiej dobrać taki, który najbardziej odpowiada naszemu stylowi gry.


2
Jak grać w Battlefield: Play 4 Free jako zwiadowca? Jak grać w Battlefield: Play 4 Free jako zwiadowca?

Pierwszy typ karabinu to Fast/slow Bolt action. Karabiny wyposażone w ten typ zamka trzeba przeładować po każdym strzale, więc dobrze jest trafić przeciwnika już za pierwszym razem (najlepiej w głowę). Ten typ zamka występuje w M95, GOL, SV-98, M24, L96. Karabiny te cechuje duża celność, duży zasięg, duże obrażenia i powolne przeładowanie. Dobre, gdy nasz styl gry polega na znalezieniu dobrego miejsca i zestrzeliwaniu wrogów, gdy ci nie wiedzą o naszej obecności.


3

Drugim typem są semi-auto. Do nich należą SVD, M110, M14. Po oddaniu strzału możemy oddać kolejny, lecz nie można strzelać serią. Dobre do walki na średni dystans. Zabicie wroga to 2-4 strzały, zależy od modelu broni. Strzały oddajemy co ok. pół sekundy, nie można robić tego szybciej, gdyż odrzut sprawi, że strzał będzie niecelny.


4

Trzecim i ostatnim typem są snajperki automatyczne (możliwość ognia ciągłego). Istnieją 2 karabiny tego typu: VSS (Vintorez) i SVU. Ze względu na tryb ognia, celność i zasięg oraz zadawane obrażenia są znacznie niższe niż w przypadku semi-auto i Bolt action. Do zabicia wroga potrzeba kilku strzałów, do tego dochodzi odrzut, który utrudnia celowanie. Można je zastosować, jeśli ktoś lubi grać bardzo agresywnie, ale to gra bardziej dla szturmowca, niż dla snajpera.


5

Jeśli chodzi o pistolety, to wyróżniają się:
M9 – jest darmowe, ma dość dużą szybkostrzelność i to właściwie wszystko co można powiedzieć o tym pistolecie.
MP-412 Rex – bardzo mały magazynek (6 naboi), lecz niesamowita moc. Powala wroga w 3 strzałach. Musimy tylko pamiętać o częstym przeładowaniu, gdyż amunicja kończy się dość szybko.
M1911 – podobny do powyższego, lecz ma nieco większy magazynek i zadaje mniejsze obrażenia.
PP-443 – największa szybkostrzelność, trochę słabe obrażenia.
Inne elementy uzbrojenia to:
-nóż – do walki wręcz.
-granat – po wyszkoleniu możemy przeciągnąć go na pasek wyposażenia. Często się przydaje, więc warto poświęcić na niego punkty.
-claymore – ładunek wybuchowy przeciwko piechocie. Możemy postawić go na górze drabiny, jeśli będziemy strzelać jako snajper z budynku i chcemy być spokojni o to, że nikt nie zajdzie nas od tyłu. Można postawić też obok miejsc, z których przejmuje się flagi, lub na często uczęszczanych przejściach. Należy tylko pamiętać o tym, że można wyszkolić odporność na Claymore’y i wtedy wróg może przejść obok nich nie robiąć sobie krzywdy.
-Mortar Strike – umiejętność dostępna na wyższych poziomach, pozwala na wezwanie ataku rakietowego na określoną pozycję.
-Nie należy zapominać o Motion sensor, nie da się z niego wprawdzie strzelać, lecz przydaje się do wykrywania przeciwników.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.08.2012

Komentarze

spoko

Ostatnio zmieniony: 2013-02-11 17:32:54