Jak grać jako zwiadowca (snajper) w Battlefield: Play 4 Free (część 2)?

Zwiadowca jest najpopularniejszą klasą w Battlefield: Play 4 Free. Wyposażony w karabin snajperski może zaskoczyć wroga strzałem z dużej odległości. Przeznaczony raczej do gry samotnej, choć przyda się także w drużynie. Jak grać nim dobrze? O tym właśnie dzisiejszy tekst.

1

Typy zwiadowców.
Istnieje wiele stylów gry tą klasą. Przyjrzyjmy się lepiej najpopularniejszym:
1. Snajper strzelający z bardzo dalekich odległości – najlepsza broń do takich działań to oczywiście M95, ze względu na rewelacyjną celność i duże zadawane obrażenia. Działamy na dachach budynków, bądź za górkami. W dużej odległości od wroga, tak by ten nie mógł zajść nas od tyłu. Głównymi zadaniami dla takiego gracza jest eliminacja innych snajperów, chronienie punktów przed przejęciem i obserwowanie pola walki. Naszym głównym wrogiem są oczywiście inni snajperzy grający tym samym stylem, ale także wszystkie jednostki dysponujące bronią o dużej celności i dalekim zasięgu, należy też uważać na jednostki próbujące zaatakować nas od tyłu oraz helikoptery i samoloty w sytuacji, gdy strzelamy z dachu.


2
Jak grać jako zwiadowca (snajper) w Battlefield: Play 4 Free? Jak grać jako zwiadowca (snajper) w Battlefield: Play 4 Free?

  1. Snajper strzelający z dalekich i średnio-dalekich odległości – nadają się do tego wszystkie karabiny typu Fast/slow Bolt action, ewentualnie bardziej celne semi-auto. Możemy ustawić się podobnie jak w poprzednim przypadku na dachach, lecz dobrym pomysłem jest ustawienie się blisko punktów i czekanie na nieostrożnego wroga, albo zaczajenie się w pewnej odległości od często uczęszczanych tras i eliminowanie wroga, zanim ten zdąży nawiązać walkę.


3

  1. Zwiadowca szturmowiec – zazwyczaj wykorzystuje SVU lub VSS (Vintorez), przejmuje flagi, gra agresywnie. Nie stoi zbyt długo w jednym miejscu. Nie polecam tego stylu, gdyż bardziej nadaje się do niego klasa szturmowca, niż zwiadowcy.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.08.2012

Komentarze