Jak dobrze grać w Traviana?

Travian - popularna, darmowa gra MMO przyciągająca setki tysięcy graczy z różnych krajów. Przeczytaj jak grać, aby zostać dobrym graczem.

1

Ogólna strategia.
Jeżeli grasz Galami lub Rzymianami, skup się na zwiększeniu wydobycia surowców. Nie szkól zbyt dużo wojska. Bardziej opłaci Ci się rozbudowa pól surowców.
Jeżeli grasz Germanami, możesz szkolić wojsko i grabić innych graczy, jednak nie zapomnij o rozbudowie pól surowców. Możesz przez przypadek stracić znaczną część wojska, a wtedy odbudujesz je dzięki przychodom z wydobycia surowców.


2

Znajdź dobry sojusz.
Chodzi o taki sojusz, który przyśle Ci wojsko, gdy będziesz atakowany i pomoże w potrzebie. Zwykle takie sojusze mają dość duże wymagania, lecz jeżeli je spełnisz, to możesz być spokojny. Gracze w dobrych sojuszach są znacznie rzadziej atakowani, niż gracze bez sojuszu.


3

Druga osada.
W przypadku gdy grasz Galami lub Rzymianami, drugą osadą, jaką założysz, powinna być osada z 6 lub 7 polami zboża.
Jeśli grasz Germanami, możesz rozważyć też założenie 2 osady z 9 polami zboża. To pozwoli Ci wyżywić większą armię.


4

Kolejne osady.
Przy zakładaniu 4 czy 5 osady wybierz osadę z 15 polami zboża. Taka osada pozwala na utrzymanie znacznych ilości wojska, szczególnie po przeniesieniu tam stolicy.
To będzie centrum militarne, gdzie będziesz trzymał dużą część swojego wojska.


5

Wyżywienie wojska.
Przy dużej armii (szczególnie tej ofensywnej) problemem może stać się brak zboża, dlatego zastanów się nad wybudowaniem drugiego spichlerza w Twojej stolicy militarnej.


6

Kuźnia i zbrojownia.
Przy armii większej niż 100 jednostek zacznij ulepszać je w kuźni i zbrojowni. To zwiększy ich atak/obronę aż o 30% bez zwiększania ich kosztu.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.11.2010

Komentarze