Jak dobrze grać w Ryzyko?

Ryzyko - jedna z najpopularniejszych na świecie gier wojennych. Swoją pozycję zawdzięcza prawdopodobnie swojej prostocie i radości jaką może sprawić wielu graczom nawet w różnym wieku. Zobacz jak dobrze w nią grać.

1

Ta porada odnosi się do nowej edycji ryzyka (takiej w czarnym pudełku), ale większość wskazówek można zastosować też w starszej edycji.


2
Jak dobrze grać w Ryzyko? Jak dobrze grać w Ryzyko?

Dyplomacja.
Zawiąż sojusze z innymi graczami, którzy pomogą ci w walce z największymi wrogami. Pamiętaj, że sojusze to jeden z najważniejszych elementów gry. Bez nich ciężko byłoby ci poradzić sobie z kilkoma innymi graczami naraz.


3

Postaraj się znaleźć hak, na twoich sojuszników, który sprawi, że będą lojalni. Może to być na przykład duża ilość wojska położona blisko ich stolicy, lub ułożenie wojsk sprawiające możliwość ataku słabych punktów w ich obronie. Spraw, by sojusznicy bali się ciebie zdradzić, gdyż w takim wypadku narazili by się na znaczne straty.


4

Myśl o strategicznych terytoriach
Gdy musisz podjąć decyzję, jaki teren atakować, zaatakuj taki, którego posiadanie przyniesie ci największe korzyści. Pamiętaj, że terytoria z miastami, dają więcej wojska, niż te bez miast. Staraj się podbijać całe kontynenty, by otrzymywać od nich premię. Często dobrym pomysłem może być atak na stolicę wroga, gdyż to sprawi, że będzie on otrzymywał mniej wojska.


5

Dąż do realizacji celów.
Do wygranej (zależnie od wariantu) potrzeba 3 celów i kontroli nad własną stolicą. Pamiętaj, żeby walczyć o te cele, które dadzą ci największe korzyści (kostka ofensywna i defensywna, lotnisko). Utrudniaj wrogom realizację ich celów.


6

Karty z posiłkami wykorzystuj tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba, gdyż im więcej uzbierasz gwiazdek, tym więcej wojska dostaniesz.


7

Obserwuj działania innych graczy i reaguj na nie. To może pozwolić ci na uniknięcie ryzyka utraty ważnych terenów.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.03.2011

Komentarze