Jak dobrze grać w Counter Strike 1.6?

Witam , dzisiaj przedstawię poradnik jak dobrze grać lub rozwijać się w gry e-sportowe na przykładzie Counter Strike 1.6. Oczywiście nie wszystko zależy od nas, ale pewne rzeczy możemy opanować, aby nasza gra bardziej "owocowała". Na wstępie dla tych, którzy nie wiedzą co to Cs małe wyjaśnienie. Counter-Strike (często nazywany skrótowo CS) – gra komputerowa z gatunku first-person shooter. Rozgrywka w Counter-Strike'u opiera się na walce terrorystów z antyterrorystami, w której jedna ze stron musi bronić bombsite'u (miejsce gdzie podkłada się bombę) lub uwolnić zakładników, a druga podłożyć bombę albo pilnować zakładników.

  • Counter Strike 1.6
1

Pierwsza i jedna z najważniejszych porad będzie o strzelaniu - w końcu to podstawowa czynność.

Tak naprawdę, żeby wystrzelać magazynek jest miliony sposobów, ale są metody, które pozwalają na lepsze i szybsze pokonanie przeciwnika z dalekiej bądź bliskiej odległości. Jako, że grałem w tą grę przez parę lat i spędziłem na niej mnóstwo czasu, proponuję strzelanie za pomocą serii. Gdy przeciwnik jest daleko oddajemy do niego po trzy strzały wraz ze zmianą pozycji. 3 Strzały - pauza - 3 strzały - pauza ... itd. Natomiast jeśli przeciwnik jest blisko , ewentualnie tuż obok nas możemy oddać dłuższą serię , ale pamiętajmy, że rozrzut kul jest bardzo duży, a amunicja się kończy. Jeżeli Twój przeciwnik dostał dużo obrażeń staraj się odcinać mu drogę ewakuacji, a także "skanuj" ściany (przez niektóre ściany przechodzą pociski) co być może pozwoli Ci na zlikwidowanie wroga.


2

Kolejna porada to bronie, a do wyboru mamy ich mnóstwo!

Opiszę to w krótki i jasny sposób. Do gry mamy dyspozycję kilku rodzaju broni, jednak nie wszystkie są używane ze względu na jakość działania. Oczywiście to kwestia gustu i zaangażowania ale bronie przede wszystkim jakie wybierają profesjonaliści to:

- Przez stronę CT (counter-terrorist) - M4 - Broń o bardzo dużej dokładności i celności z bliskich jak i dalekich odległości. Do dyspozycji mamy także tłumik , który pozwala nam na efektowne i ciche eliminowanie wroga.

- Przez stronę TT (terrorist) - Ak47- Potężna broń, której nie oprze się nawet kamizelka kuloodporna. Jej zaletą jest moc, natomiast wadą - ogromny rozrzut kul. Jest używana jako nr 1, ponieważ jednym strzałem w głowę możemy zabić wroga.


3

Następnym ważnym elementem dla gracza , który dopiero wkracza w krainę Countera, jest gra na słuch.

Bardzo ważny element gry, bez którego nie ma mowy o jakimkolwiek postępie. Profesjonalni gracze używają słuchawek - jedni tych droższych, inni troszkę tańszych. My jako gracze w domu nie potrzebujemy wytłumienia otoczenia, ponieważ z reguły w domu jest cisza i spokój. Grę na słuch ciężko wytłumaczyć, ale jak sama nazwa mówi staramy się słyszeć poszczególne elementy w grze. Są dźwięki na które musimy zwracać uwagę jak np.
- Bieg wroga,
- Otwieranie drzwi,
- Rzucone granaty,
- Przeładowywanie broni wroga,
- Rozbijanie krat lub okien,
- Rozbrajanie bomby, czy wyprowadzanie zakładników.
Wszystko to zależy od nas , od graczy nie ma reguły na naukę tej czynności , to po prostu przychodzi z czasem.


4

Ciekawostki na mapach :
De_aztec: Gdy słyszysz pioruny oznacza to, że ktoś biegnie przez most lub przechodzi od strony wody.
De_train: Gdy słyszysz szczekającego psa oznacza to, że ktoś chowa się pod wagonem,
Gdy słyszysz samolot, oznacza to, że ktoś chodzi po wagonie.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Gra jest płatna , więc trzeba wykupić CD-KEY , który jest dostępny na platformie STEAM.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.07.2012

Komentarze

Super porady w CS 1.6

www.chomikuj.pl/counter-strike.1.6

Ostatnio zmieniony: 2014-04-30 16:47:18