Pomysły na świąteczne wypieki

Święta automatycznie kojarzą nam się z rodzinną atmosferą i jedzeniem. Co tam prezenty… świąteczne wypieki są tym, na co wielu czeka z… wypiekami na twarzy!

1

Ciasta i ciasteczka, czyli nieodzowny element świąt

Ciasta i ciasteczka, czyli nieodzowny element świąt

Tradycje bożonarodzeniowe różnią się w zależności od szerokości geograficznej. Prócz charakterystycznych obrzędów różnice dotyczą także świątecznego menu. Sprawdźmy zatem, jakie wypieki królują na stołach w wybranych europejskich krajach.Zacznijmy od naszych południowych sąsiadów. Czesi i Słowacy bardzo chętnie jedzą Vánočkę, słodki chleb drożdżowy w kształcie plecionki, którego tradycja sięga aż XVI wieku. Ponadto bardzo dużą popularnością cieszą się vanoční cukroví, czyli świąteczne ciastka. U zachodnich sąsiadów, w Niemczech, króluje natomiast Stollen – drożdżowe ciasto rodem z Saksonii, które nadziewa się owocami, bakaliami, masą marcepanową i posypuje cukrem pudrem.Inne europejskie kraje również posiadają swoje tradycyjne wypieki. We Włoszech jest to penettone (babka drożdżowa), we Francji bûche de noël (deser na bazie ciasta drożdżowego), w Wielkiej Brytanii christmas pudding, a w Grecji ciastka takie jak kourabiedes czy melomakarona.A co je się u nas? Polacy uwielbiają wszelkie babki, keksy, pierniki, serniki czy makowce. No bo jak ich nie kochać, prawda?


2

Przepyszne przepisy na świąteczne wypieki

Zgłodnieliście? Świetnie, bo mamy dla was 4 wyjątkowo pyszne przepisy na świąteczne wypieki, które zaspokoją głód nawet u największych łasuchów. Oto nasze propozycje:https://uwielbiam.pl/przepis/kakaowa-rolada-z-kremem-z-mascarpone – bardzo szybka, przepyszna kakaowa rolada z kremem z mascarpone;
https://uwielbiam.pl/przepis/sernik-z-jablkami – sernik z musem jabłkowym;
https://uwielbiam.pl/przepis/pietrowe-choinki-z-pierniczkow – efektowne, piętrowe choinki z pierniczków
https://uwielbiam.pl/przepis/czekoladowe-babeczki-bombki – czekoladowe babeczki w kształcie bombek.
Niech te Święta będą nie tylko wesołe, ale również przepyszne!


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.12.2022

Komentarze