Jak przygotować i podać posiłek wedyjski?

Co to takiego kuchnia wedyjska? Jest to klasyczna wegetariańska kuchnia pochodząca z Indii, która zawiera w sobie wedyjską sztukę spożywania posiłków, która odżywia ciało oraz ducha. Są to dania pyszne, odżywcze, bogate w witaminy i co najważniejsze zdrowe.

  • produkty i przyprawy do poszczególnych dań
  • garnki
  • patelnie
  • miseczki
1

Kuchnia indyjska pełna jest kolorów i zapachów. Dania wedyjskie charakteryzują się ich specyficznym łączeniem, co sprawia, że gotowanie staje się sztuką. Co ważne w dzisiejszych czasach - kuchnia wedyjska jest bardzo praktyczna - potrzeba bardzo niewiele czasu, by przygotować pyszne i bardzo zdrowe potrawy.


2

Czas w jakim przyrządzimy potrawę zależy od nas i od tego, jak sobie zorganizujemy pracę. Przed przystąpieniem do gotowania należy się zaopatrzyć w niezbędne produkty oraz przyprawy indyjskie. Ważne jest to, by zaplanować kolejność, w jakiej przygotujemy poszczególne dania. Jeśli jesteśmy zwolennikami robienia wszystkiego samodzielnie (jak ja) to przygotowania możemy rozpocząć już wieczorem poprzedniego dnia - można na przykład namoczyć groch oraz zrobić indyjskie słodycze, które bez problemu można przechowywać nawet kilka dni w lodówce. Dla chcącego nic trudnego.


3

Podczas gotowania ważne jest też sprzątanie. Pewien indyjski mędrzec powiedział, że gotowanie oznacza sprzątanie. Dzięki temu będziemy zostawiali kuchnie bardziej czystą niż przed rozpoczęciem gotowania i zaoszczędzimy sobie potem ogromnego zniechęcenia do zmywania, które ogarnia ludzi patrzących na stertę brudnych naczyń w zlewie.


4

Tak samo jak higiena, w kuchni wedyjskiej ważne jest podawanie posiłków. Powinno się je serwować z bardzo wielką starannością. W Indiach przeważnie nie korzysta się ze stołów, ale w Polsce swobodnie możemy przy nich siedzieć konsumując indyjskie dania. Nie będziemy przecież nagle przenosić się na podłogę. Dania podaje się w miseczkach wykonanych ze srebra lub stali nierdzewnej, jednakże nic się nie stanie, jeśli podamy posiłki w miskach z porcelany czy też plastiku. Co jest istotne - wszystkie potrawy podaje się jednocześnie i można jeść w dowolnej kolejności oraz kombinacji.
Do jedzenia możemy używać sztućców, choć mieszkańcy Indii jedzą palcami prawej ręki. Więc jak kto woli, czasami fajnie jest zjeść palcami.


5

Jaki napój podać do posiłku? Otóż w kuchni wedyjskiej nie pije się alkoholu. Jednakże kuchnia ta jest bogata w wiele przepisów na pyszne napoje, które pobudzają ciało i umysł.


6

Jeżeli ten opis zachęcił Was do spróbowania kuchni wedyjskiej to wspaniale, ponieważ bez względu na to gdzie, jak i czym zjecie posiłek to przekonacie się, iż przygotowane sposobem dania indyjskiej kuchni wegetariańskiej są wspaniałą ucztą dla zmysłów.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Dania spożywać bez pośpiechu:)


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.02.2010

Komentarze

rewelacja

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 20:28:45

i o to chodzi! super post!

Ostatnio zmieniony: 2011-02-01 21:14:54