Jak przechowywać owoce i warzywa ?

Chciałam podzielić się z Wami kilkoma sprawdzonymi poradami na ten temat. Myślę, że te pomysły przydadzą się niejednej kobiecie w kuchni.

  • owoce
  • warzywa
1

Warzywa liściaste i miękkie owoce łatwo się psują. Warto zatem przechowywać je w lodówce. Jeśli jakieś owoce zaczynają być przejrzałe np. banany to można z nich zrobić przecier. Jego również trzymamy w lodówce. Może się on przydać do ciast i deserów.


2

Uszkodzone jabłka przechowujemy na tacach lub kratkach w taki sposób, aby nie dotykały się wzajemnie. Trzeba usuwać nadpsute już sztuki.


3

Cytryna w lodówce wytrzyma nawet miesiąc jeśli będzie włożona do dzbanka z zimną wodą.


4

Świeże grzyby warto przykryć wilgotnymi ręcznikami papierowymi przed wsadzeniem ich do lodówki. Dzięki temu wytrzymają nawet kilka dni.


5

Warto przechowywać w temperaturze pokojowej pomidory i ogórki. Są wtedy najsmaczniejsze.


6

Jeśli masz dużo ziemniaków i nie chcesz dopuścić do ich kiełkowania wrzuć do nich kilka świeżych i dojrzałych jabłek. Jeśli zaś obrałaś za dużo ziemniaków na obiad wystarczy, by zalać je zimną wodą i wstawić do lodówki. Nadal będą dobre na drugi dzień.


7

Tzw. chrupie warzywa najsmaczniejsze są wtedy, gdy są przechowywane w wodzie. Dymkę, seler naciowy i szczypiorek dobrze jest trzymać w lodówce z łodygami w wodzie. Oliwki też powinno się zanurzać w wodzie i przechowywać w lodówce.


8

Na koniec jeszcze kilka słów. Zarówno owoce i warzywa należy kupować świeże i w niewielkich ilościach, aby nie przechowywać ich zbyt długo. Trzeba sprawdzać je często i wyrzucać sztuki nieświeże i zepsute. W ten sposób nie dopuścimy do rozwoju i rozprzestrzeniania się bakterii oraz pleśni.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.03.2011

Komentarze

Świetny pomyśl:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-19 14:18:38

Praktyczne . Zawsze mam problem z warzywami i owocami

Ostatnio zmieniony: 2013-02-09 21:55:31

A czy taki przecier z bananów nie zczarnieje?Przecież banany to takie owoce które bardzo szybko zmieniają swój kolor.

Ostatnio zmieniony: 2012-01-31 21:52:48

Świetna porada. Teraz na czasie. Pozdrawiam Moja Droga.

Ostatnio zmieniony: 2011-10-21 17:43:29

Ciekawa i praktyczna porada :D

Ostatnio zmieniony: 2011-03-09 14:25:50