Jak przechowywać domowe wino?

Parę lat temu zrobiłem kilkadziesiąt litrów wina różnego rodzaju. Nie stać mnie na kupno nowych butelek, korków, laku, korkownicy i tp. Opiszę więc jak przechowywać wino w zwykłych butelkach, by wyglądało to estetycznie.

  • Butelki, deski, młotek, gwoździe
1

Na początek trzeba poszukać butelek. Ja znalazłem je u kolegi, który wcześniej urządzał huczne wesele. Dał mi sporo litrowych butelek po spirytusie, więc nie trzeba było ich nawet myć:)


2

Teraz trzeba przygotować regał na butelki. Wino zamknięte korkiem powinno leżeć płasko, aby płyn zalewał korek. Dzięki temu jest on cały czas napęczniały i dzięki temu szczelny. U nas jest nieco inaczej. Musimy zrobić regał z półkami pod kątem około 45 stopni, aby wino nie zalewało metalowej nakrętki. Może mu to zaszkodzić.


3

Należy zwrócić szczególną uwagę przy rozlewaniu wina do butelek, aby nie nalać za dużo, bo po włożeniu do regału może się okazać, że płyn ma kontakt z metalową nakrętką. Wino może się przez to zepsuć.


4

U mnie w piwnicy bardzo ładnie taki regał się prezentował, szczególnie z kilkudziesięcioma butelkami wina;) Niestety przestałem już wyrabiać ten szlachetny trunek.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.01.2013

Komentarze