Jak oszczędzić czas przy gotowaniu?

zaoszczędzić przy tym czas, nie rezygnując z pełnowartościowego odżywiania? Poznaj proste sposoby, które Ci to umożliwią. Każdego dnia poświęcasz cenne godziny na szykowanie posiłków. A gdyby tak

1

7 sposobów na to, by spędzać mniej czasu w kuchni

7 sposobów na to, by spędzać mniej czasu w kuchni

Choć kuchnia bywa nazywana sercem domu, po wielogodzinnym dniu pracy możesz nie mieć ochoty na to, by w niej przesiadywać. Gotowanie to przecież kolejna absorbująca aktywność, która potrafi zająć resztę wieczoru. Jak to zmienić?Wprowadź harmonogram gotowania! Ta prosta wskazówka może odmienić na lepsze codzienne kucharzenie. Planowanie posiłków sprawi, że nie będziesz długo zastanawiać się nad tym, co przyrządzić. Dodatkowo ułatwi to zakupy spożywcze i zapobiegnie marnotrawstwu zalegających w lodówce składników.Utrzymuj porządek w kuchni, a zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i nerwy. Bałagan na stanowisku pracy wprowadza chaos i sprawia, że proces powstawania posiłku wydłuża się, ponieważ nie jesteś w stanie szybko zlokalizować potrzebnych składników i narzędzi do ich obróbki.Sięgaj po przydatne gadżety kuchenne, które upraszczają gotowanie, skracając czas trwania poszczególnych etapów szykowania posiłku. Wśród szczególnie przydatnych sprzętów można wymienić m.in. blendery, szybkowary, roboty wielofunkcyjne, automatyczne obieraczki i elektryczne tarki do warzyw.Korzystaj z półproduktów, zamiast szykować wszystkie dania od zera. Chłodzone ciasto na pizzę, mrożonka warzywna, gotowe sosy lub kotlety to przykłady artykułów, które ułatwiają gotowanie. Koniecznie zwracaj jednak uwagę na skład stosowanych półproduktów – powinien być możliwie prosty i jak najbardziej zbliżony do domowego.Gotuj na zapas poświęcając na to np. każdą niedzielę lub inny dowolnie wybrany dzień tygodnia. Gotuj i zamrażaj bądź wekuj dania, dzięki czemu unikniesz konieczności jedzenia tej samej potrawy kilka dni z rzędu. Nie zapomnij opisać pudełka bądź słoika nazwą potrawy i datą jej przygotowania, aby uniknąć późniejszych niespodzianek. Mrożenie jest dobrą opcją także wtedy, gdy ugotujesz czegoś zbyt dużo.Dania jednogarnkowe to kolejny sposób na zaoszczędzenie czasu w kuchni. Smakowita potrawka, aromatyczny gulasz, leczo lub klasyczna zupa to sycące potrawy, które nie wymagają długiego szykowania. Poza tym przygotujesz je w jednym naczyniu, oszczędzając czas oraz wodę przeznaczoną na późniejsze zmywanie.Dieta pudełkowa stanowi propozycję dla osób, które chcą do minimum zredukować godziny spędzane w kuchni. Decydując się na tę opcję, zyskujesz wiele wolnego czasu, ale także masz pewność doskonałego zbilansowania każdego posiłku. Dostawcy cateringu współpracują z dietetykami i wykwalifikowanymi kucharzami, dzięki czemu dania są smaczne i zdrowe.


2

Mniej czasu na gotowanie, więcej czasu dla siebie

Niektórzy z nas uwielbiają gotować i wymyślać nowe dania, podczas gdy inni traktują to jak wyjątkowo uciążliwy obowiązek. Bez względu na to, do której grupy się zaliczasz, wymienione wyżej sposoby mogą ulepszyć Twoją pracę w kuchni, korzystnie wpływając na odżywianie całej rodziny. Zaoszczędzony czas wykorzystaj na relaks, realizację swoich pasji lub spotkania z przyjaciółmi.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.04.2022

Komentarze