Jak domowym sposobem zrobić latte macchiato?

Na rynku jest mnóstwo różnego rodzaju ekspresów do kawy, jednak z racji ceny nie każdy może pozwolić sobie na taki zakup. Dodatkowym kosztem są kapsułki, niezbędne do zaparzenia kawy. Poniższa porada pozwoli nam zrobić pyszne latte macchiato bez użycia expresu.

  • kawa rozpuszczalna, mleko, spieniacz do mleka
1

Zaparz kawę

Zaparz kawę Parzenie kawy

Pierwszym krokiem, który należy wykonać jest zaparzenie rozpuszczalnej kawy. Najlepiej wykorzystać do tego naczynie do mleka (z lejkowatym bokiem).


2

Spień mleko

Spień mleko Spienianie mleka

Kolejnym krokiem jest spienienie gorącego mleka w szklance (mleko powinno stanowić 3/4 szklanki). Robimy to za pomocą spieniacza, który możemy kupić w niemal każdym supermarkecie za symboliczne 5 złotych.


3

Dodaj kawę do mleka

Dodaj kawę do mleka Dodawanie kawy do mleka

Ostatnim krokiem, który należy wykonać jest dodanie wcześniej zaparzonej kawy do spienionego, gorącego mleka. Na samym końcu możemy posypać piankę kakao.Teraz możemy cieszyć się wyśmienitym smakiem domowego latte macchiato!


Przeczytaj teraz:

Galeria

Pyszne latte macchiato! Pyszne latte macchiato!

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 29.01.2014

Komentarze

Super! Do kawy polecam pyszne faworki http://www.zaradni.pl/gotowanie/jak-zrobic-faworkichrusty/1,3770 lub szarlotkę sypaną! :) http://www.zaradni.pl/gotowanie/jak-zrobic-szarlotke-sypana/1,404