Zabawki dla małych dzieci — Doradzamy jak wybierać!

Wybór zabawek dla małych dzieci to zadanie odpowiedzialne. Przed podarowaniem maluchowi prezentu możemy zasięgnąć porady rodziców, jeśli jednak chcemy zrobić niespodziankę, to musimy informacji zaczerpnąć sami. Jeśli zależy nam na tym, by prezent był trafiony koniecznie musimy wiedzieć, w jakim wieku jest dziecko i czy wybraną przez nas zabawką może się już bezpiecznie bawić. Jak to sprawdzić i co wybrać? Więcej informacji znajdziesz w tym artykule!

1

Gdzie kupić zabawki dla małych dzieci?

Gdzie kupić zabawki dla małych dzieci?

Nie polecamy zakupów tego typu na targowiskach lub w sklepach, w których trudno o rzetelność. Zabawki dla dzieci powinny być atestowane. Wiadomo, że im mniejsze dziecko, tym więcej uwagi powinniśmy poświęcić poszukiwaniom oraz jakości produktów do zabawy. Niemowlęta i małe dzieci nie wiedzą jeszcze, jak mogą zrobić sobie krzywdę. Starszym dzieciakom dużo łatwiej wytłumaczyć reguły zabaw. Najgorsza jest możliwość zadławienia się dziecka niewielkim elementem lub ryzyko uszkodzenia ciała. Starsze dzieci także już wiedzą, by nie brać do buzi niejadalnych przedmiotów. Zabawki dla małych dzieci powinniśmy kupować w sklepach z akcesoriami dla niemowląt i w sklepach dziecięcych o sprawdzonej reputacji. Nie ma znaczenia, czy zakupu dokonamy przez internet, czy stacjonarnie. Świetnie opisane produkty z przeznaczeniem do wieku dziecka znajdziemy online pod adresem: https://www.dobreliski.pl/.


2

Pierwsze zabawki dla Twojego dziecka

Postarajmy się sprawdzić, czy informacje o zabawce są skrupulatnie opisane na etykiecie. Jeśli dokonujemy zakupów online — wymagajmy tego samego. Zawsze powinna znajdować się na etykiecie zabawki informacja o tym, w jakim przedziale wiekowym dzieci mogą się nią bawić. Pierwsze zabawki mają często wartość sentymentalną zarówno dla nas, jak i dla dzieciaków. Na pierwsze zabawki generalnie proponujemy kocyki i misiaczki tzw. kocyki doudou. Są to atrakcyjne wizualnie, bezpieczne dla niemowląt i małych dzieci przytulne kocyki wyglądające jak pluszowe zabawki. Dzieci, które potrafią już chwytać i samodzielnie siadać uciesza się z drewnianych klocków. Drewniane klocki (dostosowane do wieku dziecka, zwykle 12 miesięcy +) są na tyle duże, że dziecko ich nie połknie. Drewno porządnych klocków dla dzieci jest trwałe i dobrze oszlifowane, więc nie ma szans na to, by odłamał się od nich jakiś niebezpieczny kawałek. Lalki oraz pierwsze zabawki logiczne będą dużą radością dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia


3

Pierwsze zabawki dla małych dzieci — co dla niemowląt?

Dla niemowląt w pierwszych miesiącach życia najlepiej sprawdzą się tzw. zabawki sensoryczne. Są to różnego rodzaju grzechotki, szeleszczące pluszaki i inne tego rodzaju zabawki. Dla niemowląt do 3 miesiąca życia najlepsze będą wiszące zabawki sensoryczne, które będą pobudzać dziecko sensorycznie i ciekawić. Pamiętajmy, by przy niemowlakach nie zostawiać żadnych zabawek, którymi mogą zrobić sobie krzywdę lub połknąć jakiś element. Poza zawieszkami do wózka świetne są również grzechotki oraz wcześniej wspomniane kocyki doudou. Dzieci mogą się przytulać do nich, a żaden element od nich nie odpadnie (co mogłoby się zdarzyć w przypadku nieatestowanych pluszaków, np. z plastikowymi oczami, które często odpadają i są niebezpieczne). Jeśli nie jesteśmy pewni co kupić na prezent dla niemowląt i małych dzieci, to zasięgnijmy porady u profesjonalistów lub zapytajmy rodziców dziecka. Bezpieczeństwo jest w tym przypadku najważniejsze. Nie dajmy zwieść się urodzie zabawek, które to nam się podobają.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.11.2022

Komentarze