Wózek spacerowy. Który model wybrać?

Kupno dobrej spacerówki to wygoda dla rodzica i dla dziecka. Spacery są ważnym czasem w codzienności rodziny, dlatego tak istotnym jest, by zdecydować się na kupno wózka, który będzie stanowić najlepsze wsparcie. W tym wypadku należy pamiętać o kilku sprawach.

1

Rozmiar

Rozmiar

Częstym błędem, popełnianym przez młodych rodziców, jest kupowanie spacerówki małej i lekkiej, która jest może łatwa w znoszeniu jej ze schodów, jednak maluch szybko z niej wyrasta. Pozostajemy z wózkiem, w którym naszemu dziecku jest niewygodnie (na przykład, nie może zmieścić główki pod daszek lub nie może się swobodnie położyć, gdyż ma za mało miejsca).Kupując spacerówkę, warto myśleć w przyszłość. Postawmy na wózek, który ma zapas miejsca dla naszego rosnącego dziecka. Dzięki temu, zapewnimy mu maksimum wygody i nie będziemy musieli się martwić wymianą wózka po roku użytkowania.Źródło zdjęcia: Dwa Michały, WÓZEK SPACEROWY SKY COMFORT PRO R


2

Pałąk oraz podnóżek

Pałąk oraz podnóżek

Oczywiście, spacerówka powinna posiadać obie te rzeczy. Dobrze, gdy możemy regulować wysokość podnóżka. Dzięki temu, wraz ze wzrostem naszego brzdąca, możemy zapewnić mu wygodę podczas spacerów.Pałąk zaś powinien być wykonany z dobrych jakościowo materiałów, oraz powinien oddzielać nóżki malucha. Taka konstrukcja, w połączeniu z pasami, zapewni mu największe bezpieczeństwo.


3

Koła

Koła

Spacerówki z reguły posiadają dwa rodzaje kół: pompowane oraz wykonane z gumy. Oba rodzaje mają swoje plusy i minusy. Koła pompowane są większe i zapewniają wózkowi dużą amortyzację. Nadają się także do użytkowania na trudnych powierzchniach, na przykład, piaszczystych, nierównych chodnikach, trawie czy śniegu oraz lodzie. Trzeba jednak pamiętać, że są one narażone na przebicie. Tego problemu nie napotkamy w przypadku kół gumowych, które z reguły znajdują się przy mniejszych wózkach. Takie koła posłużą nam dobrze przede wszystkim na równych powierzchniach miejskich.Źródło zdjęcia: Dwa Michały, WÓZEK SPACEROWY SKY COMFORT PRO R


4

Akcesoria

Jeżeli mowa o akcesoriach, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie potrzebujemy wszystkiego, co oferują nam sklepy. Kilka rzeczy jest jednak wartych dokupienia. Będą to: folia przeciwdeszczowa, moskitiera oraz pokrowiec na wózek. Dwie pierwsze będą stanowiły ochronę dla dziecka przed warunkami zewnętrznymi, a pokrowiec przyda się w momencie, gdy będziemy gotowi odstawić wózek do przechowania. Inne akcesoria możemy dobrać metodą prób i błędów – ucząc się tego, co jest nam potrzebne, a z czego możemy zrezygnować.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.02.2020

Komentarze