Wózek spacerowy - jak wybrać najlepszy?

Wózek spacerowy służy do stosowania na zewnątrz. Pod kątem wyposażenia jest dostosowany optymalnie na dłuższe wędrówki. Dziecko może w nim przebywać zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając najlepszy model spacerówki? Podpowiadamy.

1

Co znajduje się na wyposażeniu wózka spacerowego?

Co znajduje się na wyposażeniu wózka spacerowego?

Wózek spacerowy zapewnia maksimum wygody zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka podczas długich spacerów. Na wyposażeniu każdego modelu jest zazwyczaj szerokie oraz głębokie siedzisko. Ten rodzaj wózka posiada także duże koła połączone z wysokiej jakości amortyzatorami. Wpływają one na komfort poruszania się po wszelkich nierównościach. Do wózków spacerowych dostępne są koła pompowane, gumowe, oraz piankowe. Na najtrudniejszy teren warto wybrać te pierwszy typ. Należy jednak pamiętać o tym, że są one najcięższe.Wózek spacerowy wyposażony jest także w obszerną budkę. Może być regulowana, a więc w razie potrzeby nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją po prostu złożyć. W większości modeli jest ona jednak sztywno zintegrowana bezpośrednio z ramą wózka. Odgrywa rolę ochronną, zabezpieczając dziecko przed nadmiernym nasłonecznieniem, wiatrem i opadami deszczu lub śniegu. W niektórych modelach wózków znaleźć można wymienne nakładki na budkę, na przykład w formie osłony przeciwsłonecznej z funkcją wentylacji lub z dodatkowym ociepleniem na chłodniejsze dni.


2

Czym wyróżniają się najlepsze modele wózków spacerowych?

Najlepsze wózki spacerowe wyróżniają się przede wszystkim kompaktowymi rozmiarami, niewielką wagą i dużą stabilnością podczas pokonywania niesprzyjającego podłoża. W takiej spacerówce można swobodnie poruszać się zarówno po kamienistych ścieżkach, jak i w pewnym ograniczonym stopniu nawet po piasku. Wpływ na wygodę jazdy ma solidny system jezdny, który dynamicznie dopasowuje się do określonych warunków terenowych.Najlepsze modele wózków spacerowych posiadają ramę wykonaną z lekkiego aluminium. Poruszanie się takim wózkiem jest bardzo przyjemne i zazwyczaj możliwe jest także szybkie i wygodne jego złożenie. Taki wózki nie są wcale drogie. Jeśli jednak szukamy innowacyjnych rozwiązań to warto zainwestować w produkt, który korzysta z kilku zmiennych modułów. W takim przypadku można w stelażu wózka zamontować na przykład fotelik samochodowy albo tradycyjną gondolę lub nosidełko ręczne. Możliwości swobodnej konfiguracji jest całe mnóstwo. Taką spacerówkę można więc w pełni dopasować do bardzo indywidualnych potrzeb rodzica i zabrać ze sobą na przykład w podróż samochodem.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.11.2022

Komentarze