W jakiej temperaturze powinno się prać pieluchy wielorazowe? Poradnik

Pieluchy wielorazowe coraz częściej trafiają do wyprawki dla noworodków. Choć początkowo ich zakładanie może sprawiać nieco trudności, rodzice szybko uczą się tej umiejętności. Aby korzystanie z pieluch wielorazowych było w pełni higieniczne, a produkty posłużyły na długo, warto wiedzieć, jak prawidłowo prać pieluszki i jakiego proszku używać.

1

Pranie pieluch wielorazowych - podstawowe informacje

Pranie pieluch wielorazowych - podstawowe informacje

Pieluchy wielorazowe produkowane są z różnych materiałów, dlatego nie można ich wszystkich prać w takich samych warunkach. Zanim zrobisz pierwsze pranie, zapoznaj się z informacjami podanymi przez producenta, ponieważ to on przeprowadza odpowiednie testy sprawdzające wytrzymałość tkanin w różnych warunkach i temperaturach, przez co jest w stanie określić, które parametry prania są dla materiału najbezpieczniejsze.Aby mieć pewność, że wielokrotne pranie wielorazówek nie doprowadzi do zniszczenia materiału, wybieraj produkty od sprawdzonych producentów, którzy cenią sobie wysoką jakość. Wielorazowe pieluchy muślinowe, bawełniane, tetrowe czy bambusowe kupisz w korzystnej cenie np. w sklepie BabyBoom: https://babyboom.net.pl/category/karmienie-dziecko-pieluszki-wielorazowe. Pieluszki szyte są z materiałów polskiej produkcji i posiadają atest Oeko-Tex Standard 100.Pielucha bambusowa 30 × 30 cmW jakiej temperaturze prać pieluchy wielorazowe?Zalecane temperatury prania są następujące:dla pieluszek i otulaczy z warstwą PUL - 40 st. Celsjusza, maksymalnie do 60 st. Celsjusza;
dla pieluszek formowanych i do składania z bawełny - 90 - 95 st. Celsjusza;
dla pieluszek oznaczonych „cold wash” - do 45 st. Celsjusza;
dla pieluszek muślinowych, bambusowych - 30-40 st. Celsjusza;
dla wkładów do pieluch wielorazowych 60 st. Celsjusza.
W czym prać pieluchy wielorazowe?Do prania pieluszek należy używać specjalistycznego proszku dziecięcego. Proszki „dla dorosłych” zawierają w swoim składzie detergenty, które mogłyby podrażniać delikatną skórę niemowląt. Proszki dedykowane maluszkom są hipoalergiczne i nie znajdziesz w nich konserwantów, silnych wybielaczy i sztucznych barwników.Proszek do prania dla dzieci powinien zawierać 15-30% związków powierzchniowo czynnych iPielucha tetrowa bawełniana białe grochy małe i duże na szarym tleZasady prania wielorazowych pieluch dla noworodków i niemowlątPrzed wypraniem pieluchę trzeba oczyścić, wrzucając osad do toalety albo spłukując zawartość pieluszki pod prysznicem lub pod strumieniem wody w umywalce. Pieluchy nie powinno się namaczać, ponieważ sprzyja to namnażaniu się drobnoustrojów. Zanim włożysz pieluszkę do bębna, rozepnij napy, wyjmij wkłady chłonne i zabezpiecz rzepy, żeby nie zahaczały pieluszek w czasie prania. Pamiętaj o tym, aby oprócz proszku lub płynu do prania nie dodawać płynu do płukania.Po włożeniu pieluszek do pralki ustaw tryb płukania - dzięki temu pozbędziesz się nieczystości przyklejonych do pieluszki i nie będą one obecne podczas prania docelowego. Następnie wybierz odpowiednią temperaturę i program dla danego rodzaju materiału. Wirowanie ustaw na 800 obrotów na minutę. Pieluszki możesz suszyć na słońcu (z wyjątkiem otulaczy PUL) lub rozwiesić w domu na suszarce. Otulaczy wełnianych, PUL, kieszonek PUL i pieluszek AIO (all in one) nie zaleca się suszyć w suszarce bębnowej.Pranie pieluch wielorazowego użytku początkowo być nieco problematyczne, ale z czasem staje się proste i szybkie. Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże ci w usprawnieniu opieki nad niemowlakiem.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.10.2021

Komentarze