Najciekawsze pomysły na urodzinową zabawę dla dzieci

Dla każdego dziecka urodziny to jeden z najważniejszych dni w roku. Maluch marzy o balonach, prezentach i torcie ze świeczkami. W tym wielkim dniu liczy się również dobra zabawa, a zatem warto przygotować kilka ciekawych atrakcji, które umilą czas nie tylko solenizantowi, ale również jego gościom.

1

Pierwszą zabawę można zacząć już kilka dni przed wielkim świętem, ponieważ można dziecku zaproponować, aby własnoręcznie przygotowało zaproszenia dla swoich przyjaciół. Wystarczy kolorowy blok techniczny, farbki, kredki i wstążeczki, aby przygotować naprawdę atrakcyjne i oryginalne kartki.


2

Drugą atrakcją na pewno będzie przygotowywanie miejsca zabawy. Tutaj można dziecku zaproponować dmuchanie balonów, wieszanie serpentyn, składanie serwetek i szykowanie poczęstunku. Maluch może na przykład zdecydować o tym jakie słodkości znajdą się na urodzinowym stole.


3

Zabawa w poszukiwaczy skarbów – rodzice wcześniej wymyślają jakiś skarb np. torebkę cukierków i chowają ją gdzieś w pokoju lub w mieszkaniu. Później muszą przygotować mapę skarbów, na której nie tylko zaznaczą miejsce ukrycia skarbu, ale również kilka zadań, które dzieci będą musiały pokonać aby zdobyć nagrodę. Przykładowo: skarb może zostać ukryty w szafie zamkniętej na klucz, klucz może być schowany pod jednym z wazonów, aby dowiedzieć się, który to wazon dzieci muszą zgadnąć jego kolor itp.


4

Zabawa w kalambury – dzieci dzielą się na dwie drużyny. Rodzice mogą wcześniej przygotować karteczki z hasłami, które dzieci będą musiały sobie nawzajem pokazywać, lub też dzieci mogą same wymyślać hasła dla drużyny przeciwnej. Hasła mogą być z kategorii bajki, zwierzęta, film, książka itp. Wygrywa ta drużyna, która odgadnie najwięcej haseł.


5

Zabawa w głuchy telefon – dzieci siadają obok siebie w rzędzie. Pierwsze dziecko otrzymuje od dorosłego na ucho jakieś zdanie i musi je podać kolejnemu dziecku, siedzącemu obok, również na ucho, tak aby pozostali uczestnicy zabawy nic nie słyszeli. Dzieci przekazują sobie informację do momentu aż dotrze ona do ostatniej osoby w rzędzie. Ostatnie dziecko musi powiedzieć na głos to, co usłyszało.


6

Taniec z balonami – dzieci dobierają się w pary i każda para otrzymuje jeden balonik. Zadaniem dzieci jest tańczyć trzymając balon np. czołem, szyją, klatką piersiową, brzuchem itp. Ta para, której nie uda się zatańczyć całego kawałka melodii z balonikiem, odpada. Pozostałe dzieci tańczą dalej, ale zmieniają sposób trzymania balonika np. najpierw trzymają balonik czołem, a później kolanami. Zabawa trwa tak długo, aż na parkiecie zostanie jedna para.


7

Urodzinowy pociąg – każde dziecko dostaje jedną kartkę papieru formatu A4 oraz kredki albo pisaki. Zadaniem każdego dziecka jest narysowanie jednego wagonika pociągu. Rodzice mogą wcześniej przygotować lokomotywę. Gdy wszystkie prace będą gotowe pociąg można ułożyć na podłodze, albo przywiesić na ścianie. Urodzinowy pociąg może być wstępem do zabawy w lokomotywę, czyli taniec w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka…”.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.10.2013

Komentarze