Miejsca w Polsce, które spodobają się każdemu dziecku

Planowanie wyjazdów z dzieckiem wymaga doboru odpowiedniego miejsca docelowego. Maluchy potrzebują zabawy, a jeżeli dzięki niej dodatkowo mogą się uczyć, to grzechem byłoby nie skorzystać z takiej okazji. W Polsce jest wiele miejsc, do których warto zabrać dzieci, bez względu na ich wiek – nie tylko mogą zobaczyć w nich coś interesującego, ale także poznać historię i zdobyć nowe umiejętności.

1

HistoryLand

HistoryLand

nteraktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków znajduje się w dawnej siedzibie Dworca PKP w Krakowie. Działa ono od września 2017 roku. Celem https://historyland.pljest przybliżenie odwiedzającym ważnych wydarzeń z historii Polski, m.in. bitwy pod Grunwaldem, obrony Westerplatte czy bitwy pod Monte Cassino. Wszystko to za sprawą makiet, zbudowanych z ponad miliona klocków LEGO®. Ponadto, na odwiedzających czekają również takie atrakcje jak gogle VR, za pomocą których będzie można zobaczyć, nie tylko jak przebiegały poszczególne wydarzenia, ale także poczuć się jak ich uczestnik. Miejsce to idealnie nadaje się dla dzieci – manualne zabawy, multimedialne animacje i klocki to doskonała zabawa dla każdej pociechy. Co więcej, dzięki takiemu miejscu maluch może zainteresować się historią kraju i z pewnością chętniej zagłębić ten temat.


2

Park Nauki i Rozrywki

Mający swoją siedzibę koło Opola Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie to propozycja dla całych rodzin, a także szkół. Wśród atrakcji można wymienić Tunel Czasu (wszystkie etapy kształtowania się Ziemi, powstanie pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego) oraz ścieżkę edukacyjną, na której poznać można mezozoiczne gady i płazy (ponad 200 modeli, a do tego wszystkie w naturalnych rozmiarach). Znajduje się tutaj również park rozrywki, plac zabaw, pawilon paleontologiczny, kino emocji 5D oraz prehistoryczne oceanarium. Chętni mogą wziąć czynny udział w warsztatach paleontologicznych czy lekcjach muzealnych. Z kolei interaktywny pawilon zabierze uczestników w podróż w czasie oraz przestrzeni, ponieważ w zwiedzanie wliczona jest także… wyprawa w kosmos! A wszystko to za sprawą technologii cyfrowej.


3

Farma Iluzji

Nuta edukacji, która podana została w przyjaznej dla dzieci formie. Farma Iluzji we wsi Mościska to propozycja zarówno dla maluchów, jak i dorosłych. Zobaczyć tam można latającą chatę tajemnic, tunel zapomnienia czy zakręcony domek oraz poznać tajemnicę opuszczonej kopalni. Znajduje się tu również Muzeum Iluzji, pokój Amesa (w którym dzieci moją być większe od dorosłych!), bajkowy pałac cieni oraz labirynt luster. Niezwykła iluzja będzie okazją do świetnej zabawy połączonej z nauką – dziecko dowie się, jak działają różne hologramy czy iluzje anamorficzne.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.06.2018

Komentarze